Соціум

Міністр охорони здоров’я пообіцяв «навести декому різкість» у франківському медуніверситеті

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківському медуніверситеті викладачка, що має диплом від спілки російських гастроентерологів, розповідає студентам про цілющі властивості парафіну, грязей та інші сумнівні радянські практики.

Про це розповіла у фейсбуці волонтерка, керівниця благодійного фонду «СВОЇ» Леся Литвинова та звернулася до міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.

Чи можете ви мені сказати, пане міністр, чому ті студенти, які потім прийдуть працювати в ті самі реабілітаційні центри, мають вивчати лікувальні властивості парафіну, грязей і решту сумнівних радянських надбань? Чому викладач дозволяє собі розповідати, що в радянскому союзі такі заклади були на кожному кроці, а Україна їх розвалила? Чому весь цей чудовий план навчання затверджений? Чому ті студенти, які відмовляються вчити теми “російська лазня” та “водо- та електролікування”, ризикують не здати сесію? До речі, студенти як можуть намагаються з цим боротись. Хоча, як на мене, скарга в деканат не подіє. Бо уявити, що декан факультету вперше чує про навчальний план – важко. Тоді виникає ще одне питання: а він там взагалі нахіба працює, – йдеться у дописі.

Вона опублікувала фото диплому від спілки російських гастроентерологів, який отримала викладачка університету Наталія Гаврилюк.

На допис Литвинової відреагував міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Зараз наведу декому різкість на зміни, які відбулись в країні в підходах до надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я, – прокоментував Ляшко.

Як ідеться в розясненні на сайті МОЗу, парафінотерапія – метод альтернативної медицини та теплолікування, ефективність якого науково не доведена. “Враховуючи недостатню кількість переконливих доказів ефективності парафінотерапії, радимо не витрачати час та гроші на цей метод. Цінуйте своє здоров’я”, – йдеться на сайті МОЗу. Та сама ситуація з пелотерапією, або ж лікуваннеям грязями. “Грязі не лікують та не сприяють процесу реабілітації”, – попереджають медики любителів альтернативних “диво-методів”.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.