Соціум

Малі міста теж перспективні. Як активна молодь у Долині навчається та розвивається

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Розвиток громади залежить не лише від владних кабінетів, а й від активності самих мешканців. Зокрема, молоді, яка стимулює зміни. Долинську громаду важко назвати молодіжною: тут немає університету й навіть технічно-професійного закладу освіти. Втім, місцева молодь у Долині не згодна сидіти, склавши руки.

Уже не перший рік тут діє Молодіжна рада, яка зараз саме проходить реорганізацію. А її активісти створили у місті Молодіжний центр “Хижка”. Це – місце зустрічей та самоосвіти юних долинян, йдеться у статті на Kalush City.

Як активна молодь у Долині навчається та розвивається
Фото: KalushCity

У нас на постійній основі діє п’ять клубів, які відбуваються щотижня: дебатний, клуб з вивчення англійської мови English Speaking Club, літературний, клуб настільних ігор “Мафія” та кіноклуб, – розповідає волонтерка центру Софія Погуть. – Також тут проходять тренінги з медіаграмотності, кібербезпеки, гендерної рівності, профорієнтації. А недавно у “Хижці” молодих людей навчали політичним дебатам від Міжнародного Республіканського інституту IRI. Все для того, аби зацікавити молодь у розвитку своєї громади.

Більшість подій та проєктів у “Хижці” створюють за підтримки міжнародних донорів. Зокрема, проєкт ConnectiON з підтримки молодіжного центру “Хижка” втілюється в межах проєкту “МолодьТуТ: створи простір молодіжних перспектив у своїй громаді” програми USAID “Мріємо та діємо”, яка виконується IREX. Проєкт “МолодьТуТ” реалізується у партнерстві з громадською організацією “Молодіжна платформа”.

Читайте: Почати знову. У Франківську «Д.О.М.48.24» допомагає переселенкам знайти роботу та підтримку

“Мріємо та діємо” – це п’ятирічна програма, спрямована на розвиток та підтримку молоді в Україні, створення сприятливого середовища, в якому молодь матиме можливість реалізувати свої мрії, ідеї та бачення розвитку країни.

Завдяки цій програмі ми отримали підтримку на створення молодіжного центру три роки тому, – розповідає координатор “Хижки” Володимир Най. – З того часу ми змінили кілька приміщень і нарешті відкрили молодіжний центр ось тут, у середмісті. Приміщення нам надала міська рада, а з ремонтом всередині допомогли донори. Зараз плануємо залучити ще й інших волонтерів та громадські організації, які теж зможуть тут проводити якісь заходи.

У “Хижці” кажуть: це – не закрита спільнота. Кожен охочий у Долині може долучитися зі своїми ідеями.

Як активна молодь у Долині навчається та розвивається
Фото: KalushCity

Так, наприклад школярка Роксолана Стахнів організовує у центрі щотижневий літературний клуб. Тут влаштовують квести та обговорення книжок, вечори аніме та манги, музичні заходи.

Я хочу створити не тільки осередок, де ми не тільки будемо говорити про книги, а й зможемо поділитися своєю творчістю. Щоб талановита молодь у Долині, яка пише вірші, пісні, грає на музичних інструментах, могла знайти свою аудиторію, – розповідає Роксолана Стахнів. – Наш музичний вечір був напевно наймасштабнішим, оскільки прийшло дуже багато молоді, співали пісні, грали на гітарі. Я намагатимусь влаштовувати такі вечори частіше.

Як розповідають активісти, за останні роки Долинська громада змінилася на краще. Зокрема й завдяки небайдужості молоді та можливостям реалізувати себе, яких з’являється все більше.

Долина розвивається. І якщо ми зможемо допомогти хоч кільком десяткам молодих людей розвиватися, можливо, хтось з них через декілька років зробить щось добре для нашої громади, країни чи для цілого людства, – говорить Володимир Най. – На жаль, часто молодь не вважає малі містечка перспективними. Думають, що всі можливості – у мегаполісах. Але зараз є можливість сидіти з ноутбуком навіть у нашій “Хижці” й заробляти непогані гроші.

Для цього, зокрема, у “Хижці” планують зробити коворкінг. Тут завжди є Wi-Fi та опалення, а також генератор на випадок проблем з електроенергією. Тож усі охочі можуть навчатися і працювати.

Я закінчила університет і повернулася в Долину, тож мені подобається бачити, як місто розвивається і самій допомагати його розвитку, – розповідає Софія Погуть. – Добре, що є можливість навчатися і розвиватися. “Хижка” – це такий собі safe space, комфортне місце, де може зустрічатися молодь і втілювати свої ідеї.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.