Гроші

Долина може стати першою громадою в Україні, яка функціонуватиме незалежно від єдиної енергосистеми

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Долині планують реалізувати проєкт сотової енергетичної мережі, щоб громада менше залежала від загальної енергетичної системи.

Наразі, за словами міського голови Івана Диріва, Долина – перша громада в Україні, яка впроваджує цей проєкт, пише Репортер.

Це система, яка мала би дозволити нашій громаді працювати в режимі енерго-острова, від’єднаного від енергомережі України на певний період часу – від кількох годин до кількох днів, – каже Іван Дирів. – Все залежить від потужностей генерації, можливостей розподілу, доставки до енергії, які ми матимемо. Ми зараз розробляємо цей проєкт, накладаємо його просторово громаду й наші об’єкти генерації.

За задумом, за завичних умов система працюватиме як звичайно, в єдиній енергомережі. А на випадок форсмажорної ситуації, зможе перемикатися на альтернативні джерела живлення. Йдеться про вітрову, сонячну енергію та генератори, які працюватимуть на газі.

Читайте: Сонячні батареї, індивідуальне опалення. Як Долина стала чемпіоном з енергоефективності

Об’єкти, які будуть першочергово живитися від окремої мережі, – це критична інфраструктура: лікарні, садочки, школи.

Термінів, коли планують реалізувати проєкт, голова Долинської громади поки не називає – все залежить від коштів.

Ми хочемо залучити кошти європейських партнерів, – каже Іван Дирів. – Такі проєкти вже були реалізовані в Європі, тож можна звертатися до компанії, які це реалізовували там.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.