Соціум

У трьох громадах Прикарпаття планують облаштувати злітно-посадкові смуги для малої авіації

Google+PinterestLinkedInTumblr

У Долинській, Богородчанській та Косівській громадах планують у майбутньому відремонтувати або збудувати злітно-посадкові смуги.

Про це Репортеру розповів міський голова Долини Іван Дирів.

У трьох громадах Прикарпаття планують облаштувати злітно-посадкові смуги для малої авіації
Зображення ілюстративне

Проєкт з розвитку малої авіації у Карпатах – спільний для чотирьох країн: Україна, Румунія, Угорщина та Словаччина. За словами Диріва, українські норми використання повітряного простору не стикуються з європейськими. Це треба виправляти у рамках співпраці з ЄС.

Читайте: Від розет до коней. Як Франківщина за допомогою ЄС розвиває туризм попри війну

Зараз у рамках проєкту тривають підготовчі заходи: обмін досвідом, розробка маршрутів, приведення у відповідність вимог до використання повітряного простору, видання єдиного атласу злітно-посадкових смуг тощо. Далі Іван Дирів очікує, що перейдуть до серйозніших кроків – власне збудують злітно-посадкові смуги та ангари.

У 2021 році наша держава розглядала розвиток польотів, – розповідає Іван Дирів. – У листопаді 2021 у  Харкові відбувався великий форум, присвячений туризму та авіації, де виступав президент, прем’єр-міністр. Усі говорили, що наступні роки мають бути роками підтримки української авіації. Але в лютому 2022, зрозуміло, все призупинилося. Та по за кінченню війни, я впевнений, до цього питання повернуться, адже авіація – це нові можливості для туризму і бізнесу.

Згідно з проєктом, у Богородчанській громаді мають відбудувати аеродром “Підгір’я”, де проводили фестиваль Underhill, у Косівській – старий радянський аеродром. У Долині ж злітно-посадкову смугу збудують з нуля.

За словами Івана Диріва, проєкт має повністю фінансуватися за європейські кошти.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.