Олена Кукурузка з Бучі на Київщині була змушена розлучитися зі своїм домашнім улюбленцем через війну.
Восьмирічний рудий мейн-кун на прізвисько Макс спершу опинився під окупацією, а потім – у Білорусі, пише “УП.Життя” з посиланням на одеське видання “Думская”.
Однак сімейне щастя перервало повномасштабне вторгнення.
Коли вночі вони почали нас бомбити, я впала в якийсь ступор, обійняла сина і сиділа на ліжку, нікуди не хотіла. Чоловік вмовив мене. Зійшлися на тому, що він відвезе нас до Житомира, а сам повернеться назад за речами та нашим котом Максом. Я взяла один рюкзак, чоловік був просто у спортивному костюмі. Коли ми доїхали до кордону Київської області, почали дзвонити сусіди та казати, що містечко бомбардують та висадився десант. Ми зрозуміли, що повертатися нікуди, – розповідає Олена.
На початку березня місто окупували, а восьмирічний кіт залишився вдома сам.
У Макса завжди повні миски води та корму, але це все одно на пару днів. Ми зателефонували сусідам, попросили вибити вікна, але не встигли. Росіяни поставили у нас у дворі свій БТР, викопали вздовж паркану окоп, – згадує Олена.
Сусід сім’ї не виїхав і з підвалу розповідав, що коїться в місті. Спочатку Макса бачили в Бучі, але потім він зник.
Поки Буча була окупована, у будинку Олени проживали російські окупанти.
Весь будинок був розбитий і пограбований. Меблі зіпсували, списали матюками, особисті речі витрусили з шаф. Усе лежало в купі на виході, мабуть, збиралися вкрасти, але не встигли. А у дитячій кімнаті сапери виявили розтяжку з гранатою, – розповідає жінка.
Олена нічого не знала про домашнього улюбленця протягом 38 днів, намагалася розшукати його. Вона сподівалася, що кіт живий і його вивезли волонтери, які рятували тварин. Однак місяць тому жінці зателефонували з незнайомого номера. Дзвінок був із Білорусі.
На кулоні були ваші контакти, ми не знали, дзвонити чи ні і як ви поставитеся до білорусів, після всього, що відбувається, – сказала дівчина на іншому кінці трубки.
Виявилось, що Макса викрали росіяни. Кіт проїхав понад 300 км на броні російського БТР разом із вкраденою у мешканців Бучі та Ірпеня побутовою технікою.
Читайте: Ніхто не вірив, що ми доїдемо. Як Наталя Песоцька вивезла з-під обстрілів до Франківська 30 дітей
Аж у районі Гомеля мейн-кун втік і прибився до місцевих мешканців.
Я спочатку подумала, що мене розводять. Але дівчина скинула фотографію Макса та нашийника з кулоном – там на зворотному боці QR-код із моїми контактами, – розповідає власниця.
Білоруські волонтери допомогли зробити Максу новий ветеринарний паспорт та чіп, і передали кота польським волонтерам на кордоні.
Тоді мейн-кун Макс возз’єднався з сім’єю в Чехії.
Дивно, але слова про те, що кіт з України і що ми жили в Бучі, спрацьовували як код: ніхто з мене не взяв грошей, за першого знайомства онлайн вибачалися. Через Лукашенка, через те, що все так – додає жінка.
Comments are closed.