Соціум

Людей штрафуватимуть за невиорані городи?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Жорстку боротьбу з нехлюями вирішив оголосити голова ОДА Михайло Вишиванюк. На минулій колегії ОДА він сказав, що агітація на людей впливає негативно: що більше агітують за чистоту, то більше мешканці засмічують наше «Писанкове Прикарпаття».

Тож губернатор запланував створити екологічну поліцію.

А як же екологічна інспекція? «Їм немає змісту слідкувати за дотриманням порядку, в них і так усе гаразд, бо вони сидять на бюджетних коштах, – каже Вишиванюк. А пізніше додає: – 23,5 години на добу працівники інспекції сплять».

Чому б їх не розбудити, голова ОДА не пояснив. Напевно, він не має на екоінспекцію прямого впливу…

Отже, новостворена поліція мала би заробляти на штрафах. І накладати їх за вивезення сміття на береги річок, викидання пляшок чи недопалків поза смітниками, поламані дерева, пописані під’їзди та навіть за невиорані городи. Михайло Вишиванюк сподівається, що 50% із зароблених коштів мають піти у місцевий бюджет, інші 50% – на зарплату «поліціянтів».

Саме цю ідею губернатор вирішив обговорити на колегії. Ректор університету нафти і газу Євстахій Крижанівський сприйняв її «на ура». І пообіцяв, що забезпечить таку поліцію кадрами. Хоча, скоріше за все, тут будуть потрібні екологи-силовики.

А от перший заступник голови ОДА Василь Плавюк нагадав, що над створенням такої служби мали би працювати юристи. «На рівні області ми не можемо прийняти рішення, яке матиме законні підстави, – сказав Плавюк. – Тому нам треба створити групу, що пропонуватиме зміни до законів, які слід приймати на рівні Верховної Ради».

А заступник голови облради Остап Дзеса хоч і похвалив губер­натора за цінну ідею, зауважив, що з більшості сіл сміття взагалі не вивозиться. Відтак, штрафувати людей за те, що вони не мають елементарної можливості його викинути, не можна.

«В області нині є 92 машини для вивезення сміття, – сказав Дзеса. – Приблизно 1000 кубів ми можемо вивозити щодоби. Але ми ті машини використовуємо неефективно. Бо в більшості населених пунктів сміття не вивозиться. То куди людям подіти пластик, шифер, скло? Ще в нас є 27 полігонів і звалищ. Проте тільки 11 із них частково сертифіковані та відповідають екологічним нормам».

А міські голови Коломиї та Івано-Франківська Ігор Слюзар і Віктор Анушкевичус сказали, що схожі підприємства в них уже є. У Коломиї недавно створили муніципальну дружину, а у Франківську давно існує муніципальна інспекція з благоустрою. Якщо Слюзар міг похвалитися тільки створенням такої структури, то Анушкевичус повідомив, що інспекція працює добре і знаходиться на самофінансуванні. «Законодавча база для цього існує, не потрібно нічого вигадувати, – зазначив він. – Якщо буде створена робоча група, то ми люб’язно надамо весь пакет документів».

Як не дивно, зал змовчав. Хоча можна було спитати: чи багато людей оштрафувала інспекція, яка працює вже не один рік, за те, що вони кидають недопалки або пляшки від пива на тротуари? І чи багато людей після її створення полюбили чистоту на вулицях? Бо саме з цього почав розгляд питання Михайло Вишиванюк…

Врешті колегія вирішила доручити голові ОДА та голові облради створити робочу групу. Питання опрацюють та винесуть на сесію облради. А от чи стане від цього чистіше – подивимось.

P. S. До Великодніх свят в області відбувається місячник з благоустрою. У його рамках всі населені пункти мають прибрати свої території. На 16 квітня запланована загальнообласна толока. За результатами місячника кращі міста, селища, села нагородять преміями – 15, 10 та 5 тис. грн., за перше, друге та третє місця відповідно. Найгірші отримають «ганебні» віники.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.