Соціум

Лікарі ЦМКЛ спільно з польським професором провели 7 складних операцій на серці

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

7 складних оперативних втручань для пацієнтів з набутими вадами серця здійснили в Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні.

Допомагав нашим лікарям польський професор кардіохірургії та трансплантації Міхал Зембала Michal Zembala, пише Репортер з посиланням на ЦМКЛ.

складних

Для 2️ пацієнтів провели заміну частини аорти, натомість встановивши протез. Під час операції лікарі кардіоанестезіологи-перфузіологи застосовували штучний кровообіг, а також гіпотермію (знижували температуру тіла до 28 градусів).

Аневризма аорти – захворювання, під час якого аорта (найбільша судина тіла людини) розширюється і при підвищенні тиску може тріснути. Це є великою загрозою для життя і в більшості випадків приводить до смерті, – розповідають лікарі-кардіохірурги ЦМКЛ.

Завдяки тому, що пацієнти звернулися вчасно та була успішно проведена операція загрози їхньому життю вже немає, почуваються добре та проходять реабілітацію в ЦМКЛ.

складних

Для 3️ пацієнтів з поєднаними клапанними вадами серця – протезування клапанів в умовах штучного кровообігу.

Це хворі високого ризику та з складними захворюваннями клапанів серця. Більшість часу ці пацієнти раніше проводили в лікарні, оскільки вдома їх стан одразу погіршувався, – говорить лікар-кардіохірург Світлана Сарапук.

Загальна втома, виражена задуха, набряки нижніх кінцівок, перебої в ритмі серця – основні симптоми таких захворювань. Операція на клапані серця полягає в його заміні (протезуванні) або ремонті (пластика). Завдяки проведеним операціям покращиться якість та тривалість життя пацієнтів. Всі прооперовані пацієнти почувають себе добре, закінчують реабілітацію і найближчим часом будуть виписані зі стаціонарного лікування.

Також було виконано невідкладну операцію у пацієнта, який поступив в ЦМКЛ з діагнозом ішемічна хвороба серця, нестабільна стенокардія (біль в ділянці серця в спокої), критичне ураження стовбура правої коронарної артерії (звуження однієї з артерій, що кровопостачає серце на більше, аніж 90%).

Враховуючи те, що пацієнт в минулому вже переніс інфаркт міокарда, потрібно було діяти якнайшвидше, оскільки в будь-який момент єдина артерія, що кровопостачає серце пацієнта могла закритись, що становило високий ризик для життя хворого. Тому операція була виконана позачергово, – розповідає Світлана Сарапук.

Для запису на консультації, оперативні втручання та щоб дізнатись додаткову інформацію про майбутні приїзди професора Міхала Зембали звертайтесь в контакт-центр:

+380951031030; +380670999111

Читайте: В обласній дитячій лікарні приймає американський офтальмолог Пол Рунге

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.