Соціум

Хлопчик і Молодість. У Франківську урочисто відкрили «Бульвар молоді» (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 18 серпня, у мікрорайоні «Княгинин» відбулося урочисте відкриття «Бульвару молоді». Будівельна компанія Спілка забудівників приурочила подію до Дня незалежності, як один із заходів до свята, повідомляє Репортер.

У Франківську урочисто відкрили «Бульвар молоді»_1

Бульвар має 260 метрів, він з’єднує вулиці Княгинин і Крайківського. Це широка вулиця з магазинами, соціальними об’єктами, має відпочинкову зелену зону.

У Франківську урочисто відкрили «Бульвар молоді»_2

Сьогодні велика подія, велике свято в нашому колективі. Це свято праці, – каже голова правління БК «Спілка забудівників» Микола Филюк. – Ми досягнули ще одного успіху, виконали ще одне завдання, яке ми ставили перед собою. І відкриваємо першу частину, домінуючу частину, Бульвару Молоді, який вже є окрасою Івано-Франківська. Крім того, що він унікальний в архітектурному, дизайнерському оформленні, небачений в нашому регіоні, він ще прикрашений кількома композиціями.

У Франківську урочисто відкрили «Бульвар молоді»_3

Перша композиція – «Хлопчик, який вітається». За словами Миколи Филюка, він уже став талісманом мікрорайону. Крім того, – 10-метрова скульптура «Молодість», яка символізує красу, життя, Україну. Її виконали у майстерні братів Пилипонюків.

Ідея народилась у мого молодшого брата Богдана, – розповідає Дмитро Пилипонюк, один з авторів композиції. – Бо він сам такий молодий, дуже активний. І як показати, що людина молода і активна? На одній руці. І ми придумали таку композицію – людина на одній руці, яка уособлює собою силу, грацію, молодість. Запропонували Миколі Федоровичу (Филюку – ред.) цю ідею. Дуже дякуємо йому за те, що він підтримує такі сучасні, експериментальні, можна сказати, скульптури.

Над роботою почав працювати Віктор Ліщинський, але потім пішов захищати Україну в лавах ЗСУ. Тож завершував скульптуру разом з братами Пилипонюками Віктор Прокопишин.

Вага композиції – близько 600 кг. Вона виконана з дроту товщиною 5,5 мм.

Там приблизно кілометр дроту пішло, величезна бухта! – пояснює Дмитро Пилипонюк. – Спочатку дуже тяжко було форми знайти. Та ще й скульптура дуже висока, вона в майстерні не поміщалася. Має шість метрів – і ще на одній руці, ми виставляли точки опори, як вона має стояти. Вона вся з металу, усе зварено з дротів. Усередині – несучий каркас. Ми радилися з інженерами, як зробити, щоб усе було добре. Але вся робота – з металу.

За словами засновника національного проєкту «Книга рекордів України» Ігоря Підчібія, він за 20 років бачив багато унікальних речей, але ця дійсно вражає.

Я вважаю, що це велике мистецтво. Розміри, техніка, як вона виконана, в Україні аналогів нема, – говорить Ігор Підчібій.

На правах промо

Ціни впали, але не всюди. Що зараз з орендою та купівлею житла у Франківську

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.