У четвер, 18 серпня, у мікрорайоні «Княгинин» відбулося урочисте відкриття «Бульвару молоді». Будівельна компанія Спілка забудівників приурочила подію до Дня незалежності, як один із заходів до свята, повідомляє Репортер.
Бульвар має 260 метрів, він з’єднує вулиці Княгинин і Крайківського. Це широка вулиця з магазинами, соціальними об’єктами, має відпочинкову зелену зону.
Сьогодні велика подія, велике свято в нашому колективі. Це свято праці, – каже голова правління БК «Спілка забудівників» Микола Филюк. – Ми досягнули ще одного успіху, виконали ще одне завдання, яке ми ставили перед собою. І відкриваємо першу частину, домінуючу частину, Бульвару Молоді, який вже є окрасою Івано-Франківська. Крім того, що він унікальний в архітектурному, дизайнерському оформленні, небачений в нашому регіоні, він ще прикрашений кількома композиціями.
Перша композиція – «Хлопчик, який вітається». За словами Миколи Филюка, він уже став талісманом мікрорайону. Крім того, – 10-метрова скульптура «Молодість», яка символізує красу, життя, Україну. Її виконали у майстерні братів Пилипонюків.
Ідея народилась у мого молодшого брата Богдана, – розповідає Дмитро Пилипонюк, один з авторів композиції. – Бо він сам такий молодий, дуже активний. І як показати, що людина молода і активна? На одній руці. І ми придумали таку композицію – людина на одній руці, яка уособлює собою силу, грацію, молодість. Запропонували Миколі Федоровичу (Филюку – ред.) цю ідею. Дуже дякуємо йому за те, що він підтримує такі сучасні, експериментальні, можна сказати, скульптури.
Над роботою почав працювати Віктор Ліщинський, але потім пішов захищати Україну в лавах ЗСУ. Тож завершував скульптуру разом з братами Пилипонюками Віктор Прокопишин.
Вага композиції – близько 600 кг. Вона виконана з дроту товщиною 5,5 мм.
Там приблизно кілометр дроту пішло, величезна бухта! – пояснює Дмитро Пилипонюк. – Спочатку дуже тяжко було форми знайти. Та ще й скульптура дуже висока, вона в майстерні не поміщалася. Має шість метрів – і ще на одній руці, ми виставляли точки опори, як вона має стояти. Вона вся з металу, усе зварено з дротів. Усередині – несучий каркас. Ми радилися з інженерами, як зробити, щоб усе було добре. Але вся робота – з металу.
За словами засновника національного проєкту «Книга рекордів України» Ігоря Підчібія, він за 20 років бачив багато унікальних речей, але ця дійсно вражає.
Я вважаю, що це велике мистецтво. Розміри, техніка, як вона виконана, в Україні аналогів нема, – говорить Ігор Підчібій.
На правах промо
Ціни впали, але не всюди. Що зараз з орендою та купівлею житла у Франківську
Comments are closed.