Соціум

Городенку відрізав сніг

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Речі, на які не завжди зважається за інших обставин, у надзвичайних ситуаціях можуть зіграти визначальну роль. Йдеться про такі людські якості, як оперативність, відповідальність, професійність. От, скажімо, для чого ламати собі голову влітку й споруджувати снігозатримуючі щити, як то робилося ще зов­сім недавно? Бо скільки ж тої зими? Але приказка про те, що готувати сани треба влітку, вчергове нагадала про себе днями, коли Городенківщина опинилась у сніговій пастці. І саме ці щити затримали сніг біля села Рашкова, там не перемітало, як торік. А ось у районі села Грушки Тлумацького району створилися величезні замети.

Нині такі замети на городенківських вулицях – не дивина

Протягом кількох днів Городенківський район залишався відрізаним від Івано-Франківська. Крім того, не було дороги ані в тернопільському, ані в чернівецькому, ані в коломийському напрямках, не кажучи про села району. Незважаючи на те, що Городенківську дорожньо-експлуатаційну дільницю (ДЕД) із 11 одиницями спецтехніки підсилили Тисменицька та Долинська ДЕД облавтодору, дорогу до Франківська пробили лише в обід понеділка, 3 лютого. Та ще й великої користі від такої затратної роботи нема, бо за сильного вітру сніг знову створить перешкоди. Кажуть, що доволі ефективним є метод, коли не просто прокладають тунелі у снігових заметах, а розгортають утворені гребені.

Цікаво, що села Гвіздецької зони – Росохач, Прикмище, Виноград, Рогиня – не були відрізані від світу, бо дорога з Гвіздця до Коломиї прогорнута. А отже – відкритий шлях до Івано-Франківська та Чернівців. Чи там ґазди заможніші, чи щось інше? А ось до райцентру проїзду не було.

Негода ламає плани багатьох людей. Минулими вихідними відмінили кілька весіль, перенесли святкові заходи у ресторанах і кафе. А це – чиїсь моральні та матеріальні збитки. Найгірше, що в деяких селах не вистачило хліба в крамницях. Якщо до Городниці та Передівання в суботу завезли хліб (там дорогу пробили через урочище Луги), то в Копачинцях ще в п’ятницю закінчилися не лише запаси хліба, а й дріжджів…

До Чортівця й Тишківців підприємці якось примудрилися доставити продукти першої необхідності, як і до Раківця та Семенівки. А ось до Стрільча не дісталися. Там дорогу розгортали трактором. Поки пройшовся в один бік, біля колишнього аеродрому знову замело. Шкода, що летовище нині не використовується за призначенням. Не працює, вочевидь, і санітарна авіація, про яку нещодавно в області було стільки пафосних розмов.

Ось чому не до сміху й медикам. Ще напередодні снігопадів головний лікар Городенківської районної лікарні розпорядилася посилити харчування у стаціонарі, аби хворі не страждали через те, що до них не змогли добратися родичі. Також звернулася з проханням прибути до гінекологічно-пологового відділення вагітних жінок, яким ось-ось народжувати.

А ось у хірургічному відділенні клінічно хворому потрібна була термінова госпіталізація до франківської спецклініки. За бездоріжжя головний хірург району Богдан Бучовський не відходив від хворого в реанімації. Але йому самому у валянках довелося добиратися до роботи метровими заметами, бо вулицю на околиці Городенки, де він мешкає, не прогорнули. Хоч її мешканці зверталися до міського голови, недалекого свого сусіди.

Складна погодна ситуація завдала додаткового клопоту районній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Створили два стаціонарних та один пересувний пункт обігріву, забезпечили водо- й газопостачання. Траплялися збої в роботі електромереж, але їх швидко ліквідували. Активно підключилися до розгортання заметів власною технікою й агрофірми. В деяких селах такі послуги обумовлено угодами оренди землі. Тож мешканці тих населених пунктів, де є сільгосппідприємства, більш захищені. Мабуть, не меншою мірою впливає й відповідальність керівників, а також і сільських голів.

Зима перевіряє на міцність усіх.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.