Соціум

Франківські медики пояснюють, кому слід зробити другу бустерну дозу (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Напередодні осені захистити організм від небезпечної хвороби. У Кабміні дозволили другу бустерну дозу від коронавірусу.

Вводити її рекомендують людям із підвищеним ризиком важкого перебігу ковіду: старшим, ніж 60 років і тим, хто має хронічні недуги та ослаблений імунітет, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

 Основна вікова категорія населення – це 60 +, – говорить директорка КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Ольга Савчук. – Вони всі мають право на додаткову дозу. Друга категорія – це люди, які мають імунодефіцити. Ці імунодефіцити є винесені у карточці пацієнта. Велика категорія пацієнтів, які мають онкологічну патологію. Особливо це стосується і рекомендується тим пацієнтам, які отримують хімієтерапія. З ревматологічних хворих – це люди, які отримують гормональні препарати, а також люди, які перенесли трансплантацію.

Вводити другу бустерну дозу можна щонайменше через чотири місяці після першої. Для частини пацієнтів це по суті буде вже п’ята доза від коронавірусу. Адже людям з ослабленим імунітетом окрім первинної вакцинації та двох бустерних доз, рекомендована ще й так звана додаткова доза.

Читайте також: Про вакцинацію забувати не варто. Як ВПО на Прикарпатті отримати щеплення 

Ми мали двократне вакцинування і після того люди з певної категорії мали право отримати додаткову дозу, – каже Ольга Савчук. – тобто це люди, у яких знижений імунітет. Потім такі люди отримали бустерну дозу. І тепер комісія вирішила, що таким пацієнтам бажано отримати п’яту дозу.

Водночас людям, молодшим за 60 років, які не мають важких захворювань, вводити другу бустерну дозу не потрібно. До слова, в наявності в Івано-Франківську нині є вакцини двох видів – Коронавак і Файзер.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.