Соціум

Франківські лікарі врятували жінку від тяжкої форми ковіду

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Оксана Дзюбак потрапила в Івано-Франківську центральну міську клінічну лікарню у неділю ввечері 10 грудня. Жінка перебувала у вкрай важкому стані внаслідок ускладнень коронавірусу. Лікарі діагностували субтотальну двобічну пневмонію з показником сатурації – 78 % на момент поступлення (при нормі – 95-99%), розповідають в Івано-Франківській ЦМКЛ.

Франківські лікарі, ковід, ускладнення

Жінка каже, коли зверталась за медичною допомогою, то хотіла попасти на лікування саме до ЦМКЛ, а тому самостійно звернулася у відділення невідкладної екстреної медичної допомоги. У лікарні через важкий стан пацієнтку одразу підʼєднали до джерела кисню та госпіталізували у палату інтенсивної терапії.

На наступний день, враховуючи різке наростання явищ дихальної недостатності, пацієнтку перевели на інвазивну штучну вентиляцію легень.

Тобто функцію легень повністю виконував апарат ШВЛ та керував актом дихання. З лікарського досвіду можу сказати, що тих пацієнтів, які виживають саме після інвазивної ШВЛ, вкрай мало. За час пандемії COVID-19 таких одиниці. Але наша дорога пані Оксана, наперекір всім обставинам, є прикладом того, як воля до життя перемагає всі невтішні прогнози. Ми були в дуже приємному шоці, бо коли екстубували її після ШВЛ через дві доби , вона була в повній свідомості та виконувала наші інструкції, –розповідає лікуючий лікар Оксани Дзюбак, завідувачка відділення невідкладної екстреної медичної допомоги ЦМКЛ Іванна Дидик.

Далі пацієнтку перевели на CPAP-терапію та продовжували проводити інтенсивну терапію.

Читайте:  Через спалах грипу, в регіони направили вакцину для безкоштовних щеплень

Франківські лікарі, ковід, ускладнення

Для пацієнтів ця процедура є як емоційно, так і фізично виснажливою. Втім пані Оксана зразково виконувала наші рекомендації та чемно нам довіряла, – говорить Іванна Дидик.

Сама пацієнтка згадує, що для неї вирішальним моментом стала розмова з її сином:

Я спочатку теж хвилювалася, але потім прийшов мій син і сказав, що, якщо я хочу бачити його і внуків, то мушу слухати лікарів і все виконувати,- йшлося в розмові

Далі з пацієнткою займались лікарі-реабілітологи.

Читайте також: На Прикарпатті хірурги відновили обличчя військовому, якому куля влучила під око

Здебільшого ми проводили дихальні вправи. Бували моменти, коли я запитувала, чи не втомилась пані Оксана, то вона казала, що ні, робимо ще. А, коли вперше її посадили, то вона розплакалась, адже до того постійно перебувала в лежачому положенні, – каже лікар-реабілітолог Софія Безкровна.

Зараз Оксана Дзюбак ще не повністю одужала і продовжує лікування, але уже самостійно може ходити коридором лікарні зі своїми лікарями.

лікарі Івано-Франківської обласної лікарні врятували жінкуПацієнтка перехворіла ковідом вже втретє, але в такій тяжкій формі лише цього разу.

Логіки у тому, як людина перенесе коронавірус немає. Ця пацієнтка перші рази хворіла, але в нетяжкій формі, а зараз це ледь не призвело до її смерті, наступного разу може бути взагалі безсимптомно. Тому непотрібно гратися з фортуною, а варто здійснювати обовʼязково вакцинацію та бустерні щеплення згідно рекомендацій . На жаль, ковід нікуди не зник, вірус постійно мутує та шукає своїх «жертв, – говорить Іванна Дидик.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.