Соціум

Через спалах грипу, в регіони направили вакцину для безкоштовних щеплень

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З початку жовтня на грип, ГРВІ та COVID-19 в країні перехворіло 2 288 634 українці, 54% — діти. Наразі у 20 регіонах України циркулюють віруси грипу А та В. Від ускладнень грипу з початку епідсезону померло 14 українців (старше 30 років), які не мали щеплення проти грипу.

Через це з Києва в регіони направили вакцини від грипу для безплатних щеплень людей з груп ризику, повідомили у міністерстві охорони здоров’я України.

Через спалах грипу, в регіони направили вакцину для безкоштовних щеплень

Наразі, за даними щотижневого моніторингу, реєструється стабілізація кількості захворювань на COVID-19 та збільшується кількість випадків грипу. Враховуючи ці дані, очікується, що з січня і до квітня вірус грипу буде переважати над коронавірусною інфекцією. Тому в рамках гуманітарного партнерства близько 12 тисяч доз вакцини проти грипу будуть розподілені до медзакладів країни для проведення щеплень, в першу чергу для пацієнтів з групи ризику, — пояснив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Розподіл вакцини відбувався з урахуванням наявних запитів від областей. Доставка вакцини вже почалася та триватиме до 9 лютого.

Після цього медзаклади, які замовляли вакцину, інформуватимуть про її наявність пацієнтів з груп ризику.

Задля уникнення важкого перебігу грипу пацієнтам з групи ризику рекомендовано звернутися до своїх сімейних лікарів чи пунктів щеплення у медзакладах та дізнатись про можливість безоплатної вакцинації. Проводити щеплення проти грипу можна не лише на початку, а і впродовж усього епідсезону.

Щорічна вакцинація проти грипу, яка рекомендована впродовж всього епідсезону, разом із дотриманням правил особистої гігієни, правильного харчування та інших заходів, є найкращим заходом для захисту від грипу та його ускладнень. Вакцина проти грипу виробництва Санофі, яку ми надаємо на потреби МОЗ, є чотиривалентною та відповідає останнім рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоровʼя для сезону грипу 2023–2024 років і рекомендована до використання до кінця епідсезону, — зазначила керівниця департаменту вакцин Санофі в Україні Анна Пастушина.

Вакцинація проти грипу не входить до переліку безоплатних щеплень, проте особливо  рекомендована людям з груп ризику. Вакцини проти грипу, корейського або французького виробництва, з початку епідсезону продаються в аптеках. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості. Станом на 21 січня проти грипу вакцинувались 129 840 українців.

Нагадаємо, 12 тисяч доз вакцини проти грипу для безоплатних щеплень, в першу чергу  для  пацієнтів з груп ризику, Україна отримала від фармацевтичної компанії Санофі як гуманітарну допомогу. Станом на січень 2024 року компанія передала на гуманітарні потреби України майже 40 млн доз ліків та вакцин власного виробництва.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.