Люди

На Прикарпатті хірурги відновили обличчя військовому, якому куля влучила під око

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На Франківщині працює команда хірургів з Канади, США та України. Медики відновили обличчя 29-річному Євгену. Медики повернули обличчю попередній вигляд, відновили втрачені функції ока та загоїли дефекти шкіри, повідомляє Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.

команда хірургів, відновлення, поранення

 

Медики вилучили пластину під оком, яка давала запалення, відновили фізіологічне положення слізного каналу та пересадили шкіру під око. Відбувалось все під час міжнародної місії «Face the future Ukraine», – йдеться у повідомленні.

Євген пішов добровольцем до лав ЗСУ та воював на Донецькому напрямку. Рік тому він отримав тяжке кульове поранення обличчя під час штурмування ворожих позицій. Куля зайшла чоловікові під оком, а вийшла у вусі, розтрощивши передні кістки черепа та вирвавши мʼязи під оком.

Читайте також: Латвійські лікарі навчали колег з Прикарпаття новій методиці знеболення

Попри важкий стан, чоловік проповз майже два кілометри, аби дістатися до своїх. Тільки на півдорозі він зрозумів, наскільки сильне його поранення. «Коли доторкнувся носа — той був мʼякий, а під оком була дірка у черепі»,— згадує Євген.

Далі на військового чекала операція у Вінниці, де його череп заново зібрали. У обличчя чоловіка поставили 5 титанових пластин замість відсутніх фрагментів черепа. Далі — ще хірургічне втручання, бо одна з пластин не прижилася. Через сильний дефект шкіри, обличчя довго не загоювалося, навіть через пів року залишилася дірка під оком, з якої точився гній, а слізний канал змістився до носа,- йдеться у дописі.

Після операції пройшло вже три місяці, всі рани на обличчі Євгена повністю загоїлися.

Читайте: Екіпаж “контуженої буханки”: як Іван Рурак вивозив поранених побратимів з лісів Кремінної (ВІДЕО)

Окрім Євгена під час місій команда фахівців повернула фізичне здоровʼя та естетичну красу ще 30 військовим та цивільним, чиї обличчя скалічила війна. Для того, щоб провести операції, до України завітала команда з 15 світових фахівців. Усі реконструктивні операції для пацієнтів були безоплатними.

команда хірургів, відновлення, поранення

Весною в Україні відбудеться наступна місія «Face the future Ukraine».

Виправити травми обличчя або шиї, можна заповнивши форму за посиланням: http://surl.li/jrrmu

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.