Соціум

Франківські депутати підкоректували важливі міські програми

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На своїй останній сесії депутати Івано-Франківської міської ради підкоректували в бік поліпшення ряд соціально-економічних програм, які діють у міській громаді. Зокрема посилили та процедурно спростили програму виплат для військовослужбовців, підтримали додатковим фінансуванням розвиток фермерства в громаді та перехід на індивідуальне опалення абонентів колишнього СТЕКу тощо.

Франківські депутати підкоректували важливі міські програми

Завдяки внесеним змінам у програму підтримки ЗСУ та військових із числа жителів міської громади, спрощено бюрократичну процедуру отримання виплат на спорядження в розмірі 50 тис грн. Як наголосив міський голова Руслан Марцінків, відтепер наші захисники отримуватимуть цю фінансову допомогу від громади впродовж одного місяця, що для них є дуже важливо.

Читайте Руслан Марцінків: Міська громада не залишає наших захисників один на один з їхніми фронтовими потребами

Також міська рада прийняла програму, яка стосується передачі техніки військовим. Зокрема і на 40 сесії було передано автомобіль і причепи. Якщо у звіті про фінансування за 2023 рік зафіксовано купівлю більше тисячі дронів для ЗСУ, то на цей рік міська громада планує придбати понад 10 тисяч безпілотників.

Як відомо, на потреби ЗСУ та захисників України цього року в бюджеті громади виділено 527,1 млн грн. Із них 215,6 млн грн — безпосередньо на соціальну підтримку військових та їхніх родин. Вони мають право на грошову допомогу від громади за 12 програмами. У деяких з них з початку року радикально зріс розмір виплат.

Читайте: У 2024 Франківськ планує виробити або закупити 10 000 дронів – Марцінків

На 40 сесії міської ради також затверджено нову редакцію положення міської програми «Бюджет участи». Зініційована 2016 року міським головою Русланом Марцінківим і підтримана депутатами міськради цільова програма «Партиципаторне [з англ. participate – брати участь] бюджетування», більш знана як «Бюджет участи», стала одним із найдієвіших інструментів співпраці влади та громади.

Наше місто було одним із першим в Україні, де таку програму впроваджено. За словами координаторки цієї програми Христини Гнатів, у 2024 році «Бюджет участи», який стартує в березні, матиме три напрямки: «Благоустрій», на який виділено 18 млн гривень, «Освіта» (9 млн грн) та «Інші проєкти» (3 млн грн).

Отож на «Бюджет участи» буде спрямовано 30 млн грн.

Франківські депутати підкоректували міські програми

Розвиток фермерства в міській громаді теж отримав свіжий поштовх. Депутати проголосували за додаткове фінансове відшкодування селянам, які мають намір розвивати свої фермерські господарства.

Додаємо суб’єктам господарювання часткове відшкодування вартости будівництва об’єктів виробничого, сільськогосподарського призначення — 50% на суму не більше 500 тис грн. Одноразова матеріяльна допомога для розвитку новоствореного в поточному році сільськогосподарського підприємства — до 300 тисяч. І так само передбачається відшкодування на доїльні апарати, апарати для первинної обробки молока та придбання інкубаторів, — повідомив заступник міського голови, директор департаменту комунальних ресурсів Микола Вітенко.

Ще однією важливою соціальною проблемою в місті є відключення споживачів від котельні колишнього СТЕКу, що на вулиці Індустріальній, 34. Наразі до неї залишаються підключеними ще 68 будинків. З них трохи менше половини необхідно перепідключити до нових котелень.

Будинків, які наразі залишаються для отримання теплоносія з котельні на Індустріальній, є 68. Рішенням сесії міськради відключено ще 37 будинків. І в нас залишається перепідключити 31 будинок до тих 16 котелень, які ми пропонуємо на наступному етапі збудувати на заміну котельні на Індустріальній. Для чотирьох котелень уже розроблено проєкти. Стосовно решти 12 котелень, які треба збудувати, то на наступну сесію винесемо інвестиційний договір про заохочення інвесторів до будівництва котелень, — повідомив депутатів заступник міського голови Руслан Гайда.

Своєю чергою, міський голова Руслан Марцінків запевнив, що програма підтримки абонентів колишнього СТЕКу при переході на індивідуальне опалення діятиме і надалі. Місто компенсовуватиме частину витрат на відключення від котельні на Індустріальній, 34 й на встановлення автономного опалення.

Окрім того, компенсацію за тепло отримають пільгові категорії мешканців, у т. ч. військові. Очільник міської громади вважає, що через рік проблему з котельнею на Індустріальній буде розв’язано.

Депутати міської ради також ухвалили рішення «Про затвердження Цільової програми архітектурно-археологічних досліджень на території Комплексу колишнього палацу Потоцьких у м. Івано-Франківську на 2024-2028 роки». За словами директора КП ПІК «Палац» Володимира Гайдара, ключовими завданнями цієї програми є створення належних умов для системного підходу до дослідження, збереження, охорони та популяризації археологічної спадщини на території однієї з головних архітектурно-містобудівних локацій Івано-Франківська — палацу Потоцьких, який з 2018 року став відкритим публічним простором.

Мирослав Стефанців

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.