Соціум

Ферма в Братківцях: як працює сімейне господарство у Франківській громаді

Google+PinterestLinkedInTumblr

Підтримка сільського господарства у Франківській громаді діє. Подивитись на одну з найбільших господарок міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків поїхав у село Братківці.

Там проживає родина Плазинських: Василь, Роман та Людмила, які спільно утримують багацько тварин: коні, свині, корови, ослики, кролики, нутрії, гуси, кури, качки, індики, перепілки. Дбають про тваринок з любов’ю та фахово, адже Роман Плазинський здобуває освіту ветеринара.

громаді

Станом на зараз є 40 свиней, 5 коней, 50 кіз, 20 нутрій, 40 курей і 30 качок. Доглядати за такою великою господаркою важко, а така програма допомогла нам закупити зерно, заготовили більшість сіна та навіть деяке обладнання», – розповідає фермер Роман Плазинський.

 Пенсіонер Василь Плазинський, колись працював головою колгоспу в селі, а тепер має власне господарство.

Не дивлячись на те, що я все таки у віці, і болячки дістають, але не можу сидіти без діла, тому ще займаюся особистим селянським господарством. На даний час тримаю корів, 50 кіз, 30 свиней, 3 коней, 8 осликів, 60 курей, 60 качок, 40 гусей, 50 перепілок. Ми забезпечені технікою, маємо трактор і за рахунок того заготовляємо кормову базу. В нас є достатньо сіна і зерна і це завдяки тому, що ми маємо трохи землі та маємо техніку. Тому що заготовити на таку кількість тварин корму є трудно. Програма нам допомогла сильно. Це стимул, коли ми можемо отримати такі гроші. За них ми практично по-іншому підійшли до утримання тварин. Звичайно, що будемо збільшувати кількість. Ми можемо купити, те чого раніше не могли купувати. Ми дуже задоволені і вдячні за цю програму», – розповідає Василь Плазинський.

Староста села Назарій Рибак каже, що місцеві фермери охоче подавали документи та скористались помічною допомогою, яка запроваджена у Франківській громаді.

Село наше активне, люди користуються цією соціальною програмою. Більшість людей, які займаються тваринництвом, подаються на виплати. Надалі будемо ще працювати над тим, щоб розвивати тепличну справу. Програма працює, допомагає людям і дозволяє зекономити трохи коштів», – каже староста с. Братківці Назарій Рибак.

Руслан Марцінків переконаний, що зараз вкрай важливо раціонально користуватись тими ресурсами, які маємо та допомагати господарям, які вміють розвивати сільське господарство.

Ми підтримуємо сільське господарство через цю програму і будемо стимулювати його до розвитку. Тому, що розуміємо, що це, по-перше, екологічно чистий продукт, по-друге – це харчова безпека України», – підсумовує міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Програма фінансової підтримки фермерів та їхніх господарств стала добрим поштовхом розвивати цю справу в громаді, виводити на якісно кращий рівень. В цьому зацікавлені як самі фермери, так і міська влада.

Цього року програма зарекомендувала себе позитивно, ми прийняли 362 заявки і те, , що було закладено в бюджеті, ми людям співфінансували», – резюмував Микола Вітенко, директор департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства.

Читайте: На фасаді Бовшівської гімназії відкрили мурал Да Вічні

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.