Соціум

Фахівці ІФНМУ безплатно оглядають жителів Городенківщини

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Другий тиждень поспіль фахівці Івано-Франківського національного медуніверситету консультують жителів сіл і тимчасово переміщених осіб Городенківської ОТГ.

Згідно з угодою між «Городенківським некомерційним центром первинної медичної допомоги» та медуніверситетом,  спеціалісти ІФНМУ, розпочали безоплатні консультативні огляди жителів сіл і переселенців на Городенківщині, пише Репортер. З відповідним запитом до університету звернувся головний лікар закладу Василь Федорів, повідомляє пресслужба вишу.

фахівці ІФНМУ на Городенківщині новини Прикарпаття

Як розповідає доцентка Ярослава Ванджура, все розпочалося з кардіологічного прийому у селі Чортовець. А вже за кілька днів приїхав повний автобус людей із сусіднього села Тишківці.

Людей було чимало вже на перших прийомах. Дехто мав скарги на серцеві недуги, артеріальну гіпертензію. Проте більшість ділилися також нездужанням інших органів та систем або ж потребували врівноваження психоемоційного стану. Особливо порад щодо дій внаслідок панічних атак, які розпочалися під впливом війни.

Читайте: Сад перемоги. Що цього року з посівною на Прикарпатті та як кожен може допомогти країні

До оглядів кардіологині Ярослави Ванджури доєдналася інтерн другого року навчання Яна Калин. Дівчина каже, бачити різнопланових пацієнтів – це щастя для майбутнього лікаря, адже останні два роки в умовах ковіду, а нині в умовах воєнного часу практикувати біля пацієнта доволі складно.

З огляду на таку ініціативу Івано-Франківський національний медичний університет готовий при необхідності організувати консультації фахівців інших спеціальностей у селах Городенківської ОТГ. Нагадаємо, офтальмологічні огляди наші спеціалісти проводять у селах Тисменицької ОТГ.

Проректор з лікувальної роботи ІФНМУ Тарас Кобрин обіцяє і надалі сприяти в таких ініціативах громадам області, які звертатимуться до фахівців університету із запитами про спеціалізовану допомогу.

Український ринок праці під час війни: кому, де та скільки платять

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні