Соціум

Драницю з Коломийщини хочуть віднести до нематеріальної культурної спадщини

Google+PinterestLinkedInTumblr

Драницю – унікальну традицію з села Саджавка, що на Коломийщині, хочуть внести у список нематеріальної культурної спадщини.

Як тільки приходить Різдво, у Саджавці оживає унікальна традиція – драниця. Такого дійства справді більше ніде не побачиш, пише Репортер з посиланням на сторінку очільника громади Богдана Станіславського.

Драницю

У Саджавці дуже цінують цей звичай не тільки старші люди, але й молодь. Вони бережуть його, передають із покоління у покоління, щоб він у жодному випадку не забувся.

Це час, коли молоді парубки збираються гуртами і йдуть до дівчат колядувати під гучну живу музику аж до ранку. В цю ніч кожна закохана дівчина з нетерпінням чекає, аби стати “самою ґречною”, коли під її вікном почуються звуки бум-бум-бум і хлопці заспівають “Ой чи дома-дома?!”…

Читайте: Від начинки до весіль. Чому Коломия подає традиції до Національного реєстру й чим вони унікальні

Драницю

Наша громада пишається тим, що маємо людей, які так поважають свої традиції. Ми також прагнемо зберегти цей звичай. А ще – показати його всій Україні. Тому управління культури та туризму подало драницю на внесення до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини. Драниця заслуговує стати відомою та захищеною державою.

Читайте: Прикарпатська культурна спадщина потрапила на платформу Google Arts&Culture

 

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.