Соціум

“Доступних ліків” стало більше. Які препарати додали до переліку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
МОЗ затвердило новий реєстр препаратів програми “Доступні ліки”. Їх пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою.

Загалом у новому реєстрі препаратів, що беруть участь у програмі “Доступні ліки”, налічується 239 торгових назв, з них 47 – безоплатних, повідомляє МОЗ.

Фото serrnovik/Depositphotos

До оновленого реєстру ліків увійшло 239 препаратів 48 виробників, з яких 18 виробників українських і 30 – іноземних.  Оновлений реєстр також був доповнений ще 2 діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу — Лозартан (11 препаратів) та Глібенкламід (3 препарати), пише УП.

У порівнянні з попереднім переліком у новому реєстрі стало на 24 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання. Також збільшилась кількість позицій на 14 – для діабету ІІ типу, на 3 – для лікування бронхіальної астми.

Ми маємо суттєво більший асортимент безоплатних ліків. Завдяки новим ініціативам, ухвалених Урядом, до програми вдалося долучити ще 15 безоплатних торгових найменувань. А це щонайменше додаткових 4,5 млн упаковок ліків“, – зазначив заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

Урядова програма “Доступні ліки” почала діяти у квітні 2017 року.  За 9 місяців роботи програми пацієнти отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми майже за 14 млн рецептів на понад 614 мільйонів грн бюджетних коштів.

Число пацієнтів, які прийшли до лікаря та отримали рецепт на “Доступні ліки”, в середньому у регіонах коливається від 100 до 300 тисяч. Кожна третя аптека бере участь у програмі – нині їх 6 761.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.