Соціум

Жінки вчаться бити

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сумочка, ключі, скручена газета чи журнал стануть жінці у пригоді, якщо на неї напали десь у темному провулку. А якщо підкріпити це кількома прийомами з кікбоксингу, то жоден нападник не витримає відсічі. Як і куди бити — жінок вчать на курсах самооборони в Івано-Франківську.

Профілактика не завадить

Першою й поки єдиною у місті такі курси започаткувала спортсменка, неод­норазова призерка міжнародних турнірів з таеквондо й кікбоксингу Наталія Когут. Дівчина каже, що на таку ідею її наштовхнула колишня робота. Свого часу Наталя працювала у прокуратурі.

Наталія Когут. Ця тендітна дівчина може вдарити дуже сильно

«За чотири з половиною роки, що я там була, то стикалася з багатьма випадками нападів на жінок, — говорить Наталія. — Це зґвалтування, крадіжки, побиття. Другий момент, який надихнув, — такі курси вже давно започаткували у Києві й вони там популярні».

Отже вона вирішила взятися за таку справу — навчати жінок бути впевненішими у темних під’їздах, наносити елементарні удари, втікати від захвату, ножа чи навіть пістолета. До речі, за даними міліції, вже з початку цього року на Прикарпатті було 709 крадіжок і 33 грабежі, в яких постраждали як чоловіки, так і жінки.

На курси до Наталії Когут приходять жінки різного віку. Кажуть, для профілактики, адже від нападів ніхто не застрахований. «Люди читають про пограбування, чують про прикрий досвід від знайомих, але більшість чомусь впевнені, що з ними такого не може бути, — каже Наталя. — Але, як це не парадоксально, саме на таких найчастіше й нападають».

«Я пішла на курси самооборони два роки тому за компанію з подругою, — розповідає адміністратор салону краси Оксана Коршовська. — У неї зірвали з шиї ланцюжок і вона вирішила повчитися самозахисту. Мені сподобалося. Потім захопилась єдиноборствами, зараз займаюся таеквондо. Своїх навичок, на щастя, не доводилось застосовувати, але почуваюся значно впевненіше та й фігура непогано підтримується. А голов­не — на тренуваннях можна зняти стрес після роботи».

Тренуються на чоловіках

Аби навчитися елементарно наносити удари чи ухилятися від нападника, достатньо 12 уроків. Вони тривають по півтори години. Курс об’єднує елементи таеквондо, самбо та кікбоксингу Але спершу — психологічне налаштування. Два перші уроки присвячені саме цьому. Наталя розповідає жінкам усі ймовірні ситуації, які можуть виникнути у темному провулку, під’їзді чи біля гаражів. А саме там найчастіше й нападають. Дів­чина моделює ситуації так, аби жінки прокрутили їх у своїй уяві. До речі, Наталі самій одного разу доводилось захищатися на вулиці.

«Коли вчилась у Харкові, ми з подругою поверталися після дискотеки і на нас напали двоє чоловіків, — розповідає дівчина. — Тримали під ножем. Подумала, як рипнуся, то подругу можуть підрізати. Вона віддала все, що мала, і нападник утік. Лише коли лишилася з ним сам на сам, дістала ключі, а вони були на ланцюжку, вдарила двічі в шию. Він весь подряпаний, переляканий, почав тікати… У таких випадках не можна пручатися, бо ти лише викликаєш у нападника агресію. Треба застати його зненацька. Психологію також треба знати, враховувати. Цього і вчимо на уроках».

Далі тренування починають з фізичної розминки. Виконують вправи з навантаженням — на ноги, живіт, руки, аби мати силу та правильно бити. Один прийом повторюють до 20-30 разів. Все для того, щоб у небезпечних ситуаціях людина довго не думала та наносила зав­чені удари автоматично.

Зрозуміло, що такі курси викладають переважно жінки. Чоловіки тут — живі манекени, по яких вчаться наносити удари. Наталії Когут у залі допомагає колега, який, до речі, працює в міліції. От, на ньому жінки й тренуються. Наталя каже, що сильно не б’ють, не дряпають і пальці в очі не пхають.

«До речі, у момент шоку сила жінки може збільшитися у два-три рази, — стверджує тренер. — Це перевірено. Навіть якщо порівняти з чоловічими боями, то жіночі більш агресивні та жорсткі».

Тільки не напрошуйтесь

За словами Наталі Когут, найперший крок — не розгубитися. «Вся потрібна зброя для оборони у вас під руками, — каже дівчина. — Це цілком може бути сумочка, мобільний телефон. Ефективний засіб — ключі, якщо їх затиснути між пальцями в кулак».

Боляче може бути й від ударів журналом чи газетою. Але їх треба сильно скрутити у рулон, і бити так, ніби наносиш удари ножем. І завжди намагатися бити в обличчя.

«Удар пальцями в очі, повірте, це дуже боляче, в ніздрі, в губи, — пояснює Наталя. — Цей біль виводить людину з рівноваги, і у вас буде час, аби втекти чи покликати на допомогу. Немає нічого під руками — просто віддайте все, що вимагають, і не викликайте агресію».

Під час уроку Наталя завжди застерігає своїх учениць, аби вони самі не провокували злодіїв. Тому краще не «світити» прикрасами чи дорогими телефонами на вулиці, а тим більше не ходити темними місцями. Береженого, кажуть, і Бог береже.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.