Соціум

ЗНО – зриву не буде?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На початку квітня директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігор Лікарчук заявив про те, що проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2014 році під загрозою зриву. Причина банальна – нестача коштів.

За словами Лікарчука, станом на 3 квітня УЦОЯО мав би уже виготовити 93 % зошитів-тестів для ЗНО, але фактично надруковано було лише 39 %. Лінія друку зошитів-тестів простоює з 20 березня через те, що попереднє керівництво УЦОЯО залишило за собою 500 000 гривень боргів з минулого року.

Ще одним ризиком для проведення ЗНО він назвав дефіцит фінансів у цілому в системі УЦОЯО. Пояснив, що для повноцінного та вчасного проведення ЗНО необхідно 9,48 млн. грн., а центр отримав лише 3 млн. Якщо необхідні кошти не надійдуть упродовж 8-9 днів, то графік підготовки та проведення ЗНО буде зірвано остаточно.

Заступник міністра освіти і науки Павло Полянський звернувся до громадськості, бізнесу та благодійних фондів з проханням невідкладно надати УЦОЯО матеріальну допомогу.

Після цієї гучної заяви, яка неабияк схвилювала випускників та їхніх батьків, більше повідом­лень про поточну ситуацію від всеукраїнського центру не було. Ми ж вирішили поцікавитися на регіональному рівні, наскільки критичною є ситуація і чи відбулися якісь зрушення.

Директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук заспокоює, каже, що всі потреби ЗНО закладені у бюджетних призначеннях, як буде іти фінансування всіх загальноукраїнських потреб, так фінансуватимуть і освітян.

«Хочу сказати, що від часу заяви Лікарчука пішли певні зрушення, уряд зреагував на потребу і зараз пішло фінансування», – каже Томенчук. Зараз, запевняє директор регіонального цент­ру, який обслуговує чотири області (крім нашої, ще Тернопільську, Закарпатську й Чернівецьку), вони ніяких заминок не відчувають.

«На проведення основної сесії нам потрібно близько п’яти мільйонів, – розповідає він. – В основному це для оплати праці залучених працівників, наших штатних і на охорону. Проблема фінансування зрушилася з місця, і я впевнений, що все буде добре. Головне, що наш центр практично не має боргів».

До слова, і від металошукачів цього року не відмовлятимуться. Як пояснив Томенчук, центру вони нічого не коштують – це обов’язок державної служби охорони.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.