Соціум

Єврострибки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вже не один тиждень на Прикарпатті люд гудить про те, що відбувається з євро. Курс європейської валюти коливається, немов маятник. «Репортер» вирішив звернутися до спеціалістів і розпитати, що відбувається та чого чекати далі.

«Ми є статистами…»

«Коливання курсу євро не залежить від української економіки чи української політики. Наші вибори абсолютно не впливають на це, – каже Любомир Ерстенюк, заступник директора центрального відділення ПАТ «Індекс-Банк» в Івано-Франківську. – Він залежить від коливань на міжбанківському ринку. Тому в Україні ми є статистами і можемо просто спостерігати за тим, що відбувається на європейському чи американському ринках».

Банкіри кажуть, що у світі курс більшості валют залежить від євро чи долара США. Щодо гривні, то вона прив’язана до долара.

Курс євро відносно гривні залежить від курсу долара відносно гривні, який регулюється Національним банком, – говорить Ігор Воянський, директор відділення ПАТ «БМ Банк». – Також курс євро до гривні залежить від того, як євро торгується на міжнародних ринках відносно долара. А курс його в Україні змінюється відповідно».

Невдячна справа – прогноз

Коливання євровалюти залежать і від економічних тенденцій в Європі. На курс євро вплинула криза у Греції. Впливають на нього і новини про зростання безробіття чи про поступовий вихід із кризи. За словами банкірів, стовідсотковий прогноз коливання курсів валют не може дати ніхто. А в українських реаліях це взагалі неможливо.

«Той, хто знає точний прогноз, стає мільярдером, як це сталося з Джорджем Соросом, – каже Любомир Ерстенюк. – Та все ж можна сказати, що коливання курсу не мають бути великими. У довгостроковій перспективі, думаю, євро буде дорожчати».

«До кінця року долар коливатиметься в районі 7,95‑8,05 грн., – передбачає Ігор Воянський. – Щодо євро, то в найближчий період відносно долара воно буде десь 1,36‑1,40. Не важко порахувати, який буде коридор по гривні».

Що ж робити?

Банкіри рекомендують тримати свої заощадження або в гривні, або розділити їх на декілька валют. Звісно, якщо ви збираєтеся отримувати з них прибуток, а не тримаєте в банці під ліжком.

«З позиції банків нині свої вклади краще тримати у гривнях, – рекомендує Любомир Ерстенюк. – Нині кредитування у валюті заборонене, відповід-но відсоткові ставки на вклади у валюті впали. Якщо ж є страх якогось катастрофічного обвалу гривні, то можна сказати, що такий обвал малоймовірний. Його не допустять, бо економіка України ще одного такого удару просто не витримає».

«Мої рекомендації – зберігати свої заощадження у декількох валютах, – каже Ігор Воянський. – На яку з них робити акцент, залежить від самої людини, від того, які прибутки вона очікує отримувати від своїх вкладів».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.