Соціум

Вбити шлюб

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Життя – не кіно

«Не зійшлись характерами» – таке пояснення причини розір-вання шлюбу стало настільки поширеним, звичним, що ми не завжди замислюємося над ним. А замислитися варто, хоча б тому, що серед мотивів розлучень цей посідає одне з провідних місць. До того ж, і після розлучення нерідко він стає перешкодою або причиною побоювань наступних спроб влаштувати сімейне життя.

«Сім’ю треба зберегти у будь-якому випадку. Принаймні – спробувати, – говорить отець Сергій, священик одного з івано-фран-ківських храмів. – У сім’ї без самопожертви не можна. Якщо в комусь зародилася образа через сімейні обставини, то треба в ній розібратися. Подумати, звідки вона. Не можна накручувати себе, чіплятися за банальні фрази: «Та як він міг!», «Це вже остання крап-ля!». Життя – не кінематограф, його треба проживати, а не виконувати ролі».

Як книжка пише

Якщо подружжя одностайно вирішило розірвати шлюбні пути, для цього їм варто лише прийти до РАГСу з паспортами та свідоцтвом про одруження. Після написання заяви їх розлучать через місяць. Утім, така «спрощена» система працює тільки тоді, коли подружжя не має дітей і майнових претензій. Інакше РАГСом і одним місяцем це не обійдеться.

Якщо розірвати шлюб хоче лише один із пари, то першим його кроком має бути позовна заява до суду. Із паспортом, свідоцтвом (копією) про одруження та квитанцією про сплату держав-ного мита. Варто зауважити, що стандартного шаблону позовної заяви на розірвання шлюбу немає. За бажанням можете знайти її узагальнений зразок на сайті Міністерства юстиції України.

За законом, пару мали б розлучити через місяць (якщо у подружжя, знову ж таки, немає матеріальних претензій і дітей). Проте не поспішайте святкувати холостяцтво. Перше слухання вам призначать через два-три тижні, і суддя обов’язково дасть вам місяць «на примирення сім’ї». На другому – ще місяць. На третьому слуханні, яке призначать десь на другому-третьому місяці ваших «розлучних» мук, суддя зобов’язаний видати вам папірець – рішення суду про розірвання шлюбу. З цим документом екс-подружжя має підійти до РАГСу. А там уже на основі цього рішення вам видадуть свідоцтво про розлучення та поставлять штамп у паспорті.

«Якщо подружжя має дітей чи майнові або фінансові претензії, тоді все значно складніше – говорить юрист Віталій Блаженко. – Такий процес може тривати місяцями. Все залежить від ситуації. В такому разі один із подружжя має написати перелік того, що сім’я придбала за час шлюбу (якщо це майно). Або треба представити чеки, що підтверджуватимуть суми, які позивач витратив під час спільного життя».

Діти не винні

Окремо варто зупинитись на розлученні, якщо є діти. В такому випадку подружжя може або самостійно вирішити, з ким залишається дитина, підписав-ши відповідні документи, або це визначить суд. Такі справи зазвичай проходять найдовше та найболючіше, особливо для дитини. А потім?

За словами дитячого психолога Олени Матієв, діти з конфліктних сімей мають більше шансів погано вчитися або взагалі покинути школу. Вони частіше палять. Рано вступають у статевий зв’язок. Проте лікар наголошує й на тому, що збереження невдалого шлюбу заради благополуччя дітей може принести цим дітям більше шкоди, ніж користі.

Що ж до розлучення церковного, то з цим можуть виникнути великі труднощі. Якщо ви православний, то розірвання шлюбу може відбуватися довго, але шанс є. Греко‑католик витратить багацько нервів і часу, і не факт, що розлучать. До розірвання шлюбу «вищий орган» ставиться вкрай негативно. А якщо у вас ще й діти є, то справа тягтиметься рік, а може і два.

Звісно, можна всю вину за невдале сімейне життя перекласти на сучасні умови життя, економічні перетворення, відсутність соціальної стабільності. Але з ким прожити щасливі подружні роки, все ж вирішуємо ми самі, і власне, тільки ми несемо за це відповідальність. Головне, аби попри папірцеві перипетії та бажання довгожданого «Ви розлучені», ми не розгубили людяність та любов до зовсім не винних учасників подій. Наших дітей.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.