Соціум

Ті, що вмирають у США

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Найменш перспективні професії XXI століття вирахував відомий американський журнал Forbes. Згідно з результатами дослідження, до «вимираючих» належать працівники друкованих ЗМІ та радіо, державні службовці. На думку Мінпраці США, середнє зростання кількості робочих місць для цих видів до 2014 року складе лише 13 %.

Нині американські газети скорочують витрати і робочі місця. При цьому зростає роль Інтернету. Не пощадили дослідники і радіоведучих, втім, тут всесвітня мережа ні до чого. Як повідомляє журнал, до середини наступного десятиліття зайнятість на радіостанціях США впаде на 5 % через злиття станцій, впровадження нових технологічних рішень і відсутність частот для нових радіоканалів.

Боляче ударить глобальна мережа і по турагентах, конкуренцію яким складе розповсюдження інтернет-послуг. Їх кількість скоротиться до 2013 року на 6 %. Тим же, хто хоче залишитися в цій професії, Forbes радить звернути увагу на дорогі екзотичні тури.

Впаде попит на програмістів – їх приріст може скласти лише 2 %. Причина – «дешеві» іноземні фахівці, зокрема, українські та російські. Не солодко доведеться робочим промислових підприємств (мінус 5 %). Ювелірів стане менше на 1 % через зростання поставок ювелірних виробів промислового виробництва, а число фермерів до 2014 року скоротиться на 11 %.

Складне майбутнє обіцяють американські дослідники держ-службовцям. Їхня кількість зросла після терактів 11 вересня. Але до 2014 року чисельність робочих місць у державному федеральному секторі збільшится тільки на 1,6 %. Це станеться через передачу більшої частини роботи місцевій владі та приватним компаніям.

На думку українських експертів, глобальні тенденції в нашій державі дещо схожі з американськими, тільки зміни можуть відбуватися в іншій послідовності. Крім того, фахівці впевнені – українським чиновникам проблеми не загрожують. Принаймні, поки що.