Соціум

Світло, темрява, фотоапарат

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Мистецтво світлового малюнка зародилося ще на початку ХХ століття. Його основоположником вважається знаменитий іспанський художник, скульптор, графік, кераміст і дизайнер Пабло Пікассо. Але тоді цей вид фотомистецтва не набув широкої популярності серед фотохудожників — надто багато зусиль, часу та грошей необхідно було затратити на створення світлового шедевру. Сьогодні ж, у період розвитку потужних цифрових технологій, з допомогою фрізлайту створюють не лише цікаві фотографії, а й фантастичні кліпи.

«У сучасних фотоапаратах зазвичай є спеціальна функція витримки, яка і дозволяє фіксувати світловий слід, — розповів «Репортеру» фотограф Назар Кузменський. — У цьому випадку пензлем є будь-яке джерело світла, а полотном — темрява. Після того, як ви ставите фотоапарат на витримку і встановлюєте світлочутливість (ISO) на позначку 100, можна починати творити. Чим довша витримка, тим більше ви матимете часу для самовираження».

В Україні фрізлайт лише розвивається. Світлографіка стає все більш популярною, вночі часто можна зустріти дивний натовп людей з ліхтариками та фотокамерами.

Івано-Франківськ також не залишається осторонь розповсюдження цього мистецтва в Україні. Для популяризації фрізлайту в нас уже двічі проводився нічний фотоквест. Результати поки не дуже вражають, але можна сподіватися, що з часом франківська світлографіка набуде більш професійного відтінку. Є надія, що скоро і в нашому місті з’являться таємничі світлові чоловічки, вогняні квіти та осяяні міфічні істоти. А кишенькові ліхтарики використовуватимуть не лише для того, щоб заповнити темряву франківських вулиць, а й для того, щоб зігріти душу витворами світлового мистецтва.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.