Соціум

Сергій Жолинський: гонщик і викладач

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Калушанина Сергія Жолинського знають і поважають в українському автоспорті. Крім виступів на гірських і ралійних трасах, він ще й ділиться своїм досвідом з водіями-початківцями.

Через терни в чемпіони

Автолюбов Сергія Жо­линсь­кого почалась ще з дитинства. У вісім років він почав зай­матися у дитячій секції місцевої філії ДОСААФ. Нині на його рахунку чимало стартів у чемпіонатах України з ралі та гірських перегонів.


Кілька тижнів тому, недільним вечором 19 лютого у Києві відбулася XIX офіційна церемонія підведення підсумків спортивного 2011 року та нагородження найкращих автогонщиків країни. Майже 300 спортсменам різних автомобільних дисциплін і категорій вручили довгоочікувані нагороди. Кубок і диплом чемпіона України 2011 року нарешті отримав і Сергій Жолинський. Звання кращого в нашій державі калуський гонщик здобув у чемпіонаті з гірських гонок. Йому не було рівних у класі А2.

Минулорічний чемпіонат з гірських гонок проходив у сім етапів на гравійних та асфальтових трасах – і в сонце, і в дощ. Не обійшлося й без прикрих ситуацій. На одній зі спецділянок автомобіль Жолинського ВАЗ-21130 не дійшов до фінішу. Напередодні кілька днів поспіль падав дощ, на трасі було багато болота, і попередня машина винесла трохи багнюки на траєкторію входу в поворот. Жолинському не вдалося справитися з керуванням, машина з’їхала у кювет. На щастя, гонщик не постраждав, але автомобіль отримав пошкодження, його довелося терміново відновлювати. Але це не завадило калушанину перемогти.

«Ми весь сезон їхали з думкою тільки про перемогу, – говорить гонщик. – Тому можна сказати, що перемога була запланована. Саме для цього ми готували автомобіль і тренувалися. Свідомо не кажу слово «я», бо пілот – це лише вершина піраміди. А основа – це вся наша команда «С К Рейсинг», її керівництво, механіки, люди, які нам допомагали».

Найбільше своєму успіху Жолинський завдячує спонсору команди калуській торговій мережі «Гостинний Дім» та її власнику Сергію Барні. Для підготовки автомобіля до участі в перегонах потрібні чималі кошти. І саме брак фінансових ресурсів найчастіше є основною перепоною на шляху до перемог.

Досвід – річ відносна

Крім автоспорту, Жолинський викладає у калуській школі водійської майстерності. За його словами, тут не дають уроки для отримання посвідчення водія, а вчать найважливішого – розуміти авто.

«Людей, які правильно водять машини, не так багато, – говорить Жолинський. – Можна їздити п’ять, 10, чи навіть 15 років, і це нічого не означає. Навіть ті, хто довго їздять на автомобілі, часом не знають простих речей. Якось водій, який вважав себе вже дуже досвідченим, вже на першому занятті захотів, щоб я одразу навчив його виводити автомобіль із заносу. Робити нічого, я сів за кермо, і разом з ним на пасажирському сидінні поставив машину в боковий занос. І тільки після побаченого він таки погодився, що треба починати з простіших речей – роботи з кермом, педалями, відчуття габаритів машини тощо».

У планах – ралійний чемпіонат

Щодо планів на цей рік, то, за словами гонщика, він планує повернутися в чемпіонат України з авторалі.

«На сезон 2012 року пріоритетом для нас є чемпіонат України з ралі, – розповів директор команди «С К Рейсинг» Степан Скиба. – Це є наступним щаблем після гірських гонок. Тим паче, цьогоріч у нашому ралійному чемпіонаті буде три міжнародні гонки. Хотілося б привезти до Калуша ще й такий трофей».

Другим пілотом у ралійному екіпажі буде іванофранківець Юрій Лепьохін. «Зі штурманом ми добре розуміємося під час гонки, – каже Жолинський. – Хотілося б поїхати у чемпіонаті з ралі, але усе буде залежати від спонсорської підтримки. Досвід ми маємо, є хороша машина, хотілося б, щоб до нас долучилися також нові партнери».

До слова, спонсор команди «С К Рейсинг» залучив екіпаж до своєї промо-акції. Учасники беруть участь у розіграші майстер-класу від Сергія Жолинського. Переможці отримають можливість проїхатися у справжньому «бойовому» автомобілі та відчути на власній шкірі, що таке ралі. Хтозна, можливо, з часом й інші потужні прикарпатські підприємства активніше будуть підтримувати автоспорт. Адже на Заході ділові люди давно зрозуміли, що коли їхні логотипи красуються на спортивних автомобілях, це дійсно ефектна та ефективна реклама.

Крім навчання водіїв та спортивної кар’єри, Сергій Жолинський мріє і про те, аби передати свій дос­від молодому поколінню. Проте наразі це доволі проблематично втілити в життя.

«Раніше в Калуші такий спорт розвивався, – каже гонщик. – Діяли такі організації, як спортивно-технічний клуб, станція юних техніків, ДОСААФ, там займалися діти, я теж починав звідти. Зараз нічого такого немає. В нас є матеріально-технічна база, величезний досвід у різних напрямах, таких як картинг, слалом чи автокрос, а головне – бажання. Ми готові працювати з дітьми. Потрібне лише сприяння міської влади».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.