Соціум

Рецепти доброго вікна

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Наша оселя – це те місце, де живеш, куди приходиш відпочити після виснажливого робочого дня. І так хочеться, щоб у домі було затишно. Кожен створює власний комфорт за своїм смаком і фінансовими можливостями. Деякі речі купуються на короткий термін, а деякі служать роками. Аби зробити наше помешкання світлим, теплим і затишним, потрібно ретельно підходити до вибору вікон.

Нині на ринку металопластикових вікон споживачам пропонують різноманітні варіанти: вітчизняні, іноземні, білі, кольорові, тоновані, дзеркальні, дешеві, дорогі. Такий широкий вибір, та ще й підкріплений безкінечним потоком реклами, може стати справді великою проблемою для покупця, який прагне купити швидко, якісно та недорого.

Звичайно, почати потрібно з того, що вікно – це такий товар, який обирається один раз і надовго. І якщо у процесі експлуатації вікно деформується, провисне, змінить колір, то його вже неможливо буде відремонтувати. У такому разі власник буде змушений або постійно терпіти незручності, або замінити несправне вікно на нове.

Аби не спрацювало твердження, що скупий платить двічі, перш ніж віддавати гроші за вікно, бажано вивчити всі характеристики товару.

Важливі «дрібниці»

Виробник. Розглядаючи варіанти, крім країни виробника, слід поцікавитися умовами виробництва, розмірами та ім’ям компанії. Запорукою того, що вікно буде якісним, є його виробництво на заводі. Сучасні, великі підприємства мають найновіше обладнання, яке автоматизовано й точно виконує всі роботи. Якщо ж пропонують вікно, виготовлене в одному з місцевих підвалів чи цехів, то потрібно задуматись, чи можливо у таких умовах дотриматися досить складної технології виробництва, навіть коли вікно виготовляють з відомого профілю?

Важливо: потрібно обирати виробників вікон, а не виробників профілю і фурнітури.

Віконний профіль. Рама, в яку монтується склопакет, це і є профіль. Металопластикові вікна виготовляють з полівінілхлориду (ПВХ), який є довговічним, стійким до зовнішнього атмосферного впливу, порівняно недорогим. Він не має пор, тому при закритому вікні пил не потрапляє до приміщення. Найякіснішим є профіль європейських виробників.

Армуючий профіль. Це – сталевий елемент, який підсилює всю конструкцію, завдяки чому пластикові вікна стають міцнішими і служать своєму власникові десятки років. До цього сталевого каркасу кріпляться всі рухомі елементи вікна. Якщо виробник часом «забув» вмонтувати каркас, бо хотів здешевити конструкцію, то вікно провисне та деформується. За зовнішнім виглядом визначити наявність каркасу неможливо, проте це можна перевірити – за вагою вікна.

Справжнє армоване вікно, наприклад, кухонного типу (1,2 х 1,5 м) настільки важке, що один чоловік не зможе підняти та понести його без титанічних зусиль. (хіба це буде Василь Вірастюк).

Камерність ПВХ профілю. Кількість повітряних камер визначає камерність профілю. На українському ринку представлені профілі, що мають від двох до семи камер. Чим вищий цей показник, тим кращі тепло- та шумоізоляційні властивості вікна. Одне застереження: якщо обрати багатокамерний пластиковий профіль і при цьому – звичайний склопакет, то вікно не матиме хороших енергозберігаючих характеристик.

Склопакет. Це – один із найважливіших елементів вікна, оскільки він займає 80% площі всієї конструкції. Віконні склопакети можуть бути одно- та двокамерні (не плутати з камерністю профільної системи). Однак цей показник є не таким суттєвим, як енергозберігаючі властивості. Скло, як відомо, добре пропускає тепло і холод, а це стає проблемою при низьких та високих температурних режимах. Принцип енергозбереження полягає в тому, що в холодну пору тепло не пропускається назовні, а залишається у приміщенні. При цьому суттєво зменшуються втрати, тобто споживач перестає гріти своїми обігрівальними приладами повітря за вікном. Влітку ж приміщення нагрівається значно менше.

Енергозберігаючі характеристики створюються за рахунок нанесення на скло спеціального невидимого напилення металів та оксидів, в тому числі срібла. Потрібно звертати увагу і на товщину скла. Деякі недобросовісні виробники використовують скло товщиною 3 мм (і забувають повідомити про це покупця). Таке скло в наших кліматичних умовах не можна використовувати, бо воно не витримує низької температури та розтріскується.

Важливо: відповідно до державних будівельних норм України (ДБН В.2.6-31:2006) у нашому регіоні, у всіх житлових будинках, мають бути встановлені склопакети з енергозберігаючим покриттям, товщиною скла не менше 4 мм.

Склопакет, як і профіль, має бути виготовлений на заводі з витриманою технологією, бо скло склеєне і засиліконене у підвальних умовах буде промерзати, «пітніти».

Фурнітура. Усі металеві рухомі й нерухомі елементи вікна – ручки, петлі, замки – це фурнітура. Основ-ний показник якості – це її поведінка при відкриванні-закриванні. Якісна фурнітура працює плавно, легко, чітко. А от спроби зекономити на ній можуть завдати багато неприємностей та дискомфорту. Найкращу репутацію має німецька фурнітура, дещо гірші – турецька, польська, а от з китайською треба бути вкрай обережним. Також потрібно звернути увагу на ущільнювачі: вони мають бути еластичними й мати властивість стискатися. Якщо ущільнювач є плоским, то він прилягатиме нещільно, пропускатиме найменші прояви вітру та промерзати.

Сертифікація. Компанії, що мають власне виробництво і працюють на ринку більше п’яти років, як правило, вкладають великі кошти в ліцензування робіт і сертифікацію продукції, адже вони налаштовані на довготривалу діяльність. Профілі ПВХ належать до товарів, що підлягають обов’язковій сертифікації. Кожна партія має бути сертифікована Держстандартом України.

Споживач має обов’язково перевірити наявність сертифікату на виріб.

У комплекті з квартирою

Вивчення і дотримання правил вибору обов’язково допоможуть споживачеві при купівлі металопластикових вікон. А от як бути тим, хто має намір придбати квартиру в новобудові, а вікна там уже входять у вартість житла?

Своїм баченням цієї проблеми ділиться директор нашої будівельної компанії Іван Мельник:

«Купівля квартири – це важливий і досить витратний процес. Інколи споживачі не приділяють важливої уваги вікнам у новобудовах. Сучасні будинки часто плануються із великими вікнами. Велика площа вікна прикрашає оселю, робить її світлішою, крім того, вікно має захищати помешкання від зовнішнього впливу: вітру, морозу, спеки. І якщо не подбати про те, щоб у вашій квартирі встановили якісні вікна, можна отримати серйозну проблему та постійні переплати за тепло.

Найперше, обов’язково потріб-но звернутися до офісу будівельної компанії та поцікавитися, які вікна там планують ставити. Дізнайтеся все про виробника, ознайомитесь із сертифікатом якості. І ще раз – сертифікат має бути на виріб, а не на профіль! Якщо у цього забудовника вже є об’єкти з вікнами, не полінуйтеся піти туди подивитися, що за вікна там встановлені, як вони працюють. Знайдіть знайомих, в яких встановлені такі вікна, вони з радістю поділяться своїми враженнями, особливо, якщо ці враження не дуже приємні.

Обов’язково поцікавтесь умовами та термінами сервісного обслуговування вікон. Фірми, що продають неякісні вироби, не надають жодних гарантій, при виникненні проблем з такими вікнами – а вони точно виник-нуть – вам доведеться за свій кошт здійснювати ремонт або заміну деталей. Досить часто окремі будівельні фірми хочуть зекономити на вікнах. А платить за це – споживач.

Наведу простий розрахунок. Середня площа скління двокімнатної квартири (60 м2) становить 12-15 м2. Грошова різниця між якісним і неякісним вікном у такій квартирі становить 500-600 грн. (або 10 грн. на метрі житла), а це лише 0,2% від загальної вартості квартири, погодьтеся – мізер. При нинішній високій ціні на газ зекономлені забудовником на ваших вікнах 600 грн. виллються у постійні переплати за спожиті послуги. Уявіть, ви вкладаєте у ремонт такої квартири ще 50-100 тис. грн., а з ваших вікон дує! Міняти вікна буде пізно й дорого, тому краще подбати про їхню якість заздалегідь.

До мене звертались люди, які придбали квартири з метало-пластиковими вікнами нічим не кращими за радянські дерев’яні: криві, з усіх щілин дує. А так не має бути! Ви завжди можете відмовитися від вікон, які пропонує забудовник, і вже самостійно обирати ті, що підійдуть вам краще. У випадку, коли у вашій майбутній квартирі вже стоять вікна, а вони не відповідають стандартам (скло товщиною менше 4 мм, відсутність армування), вимагайте обміну, не підписуйте акту виконаних робіт з забудовником».

І головне – не дозволяйте економити на собі, вимагайте якості!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.