Соціум

Прості секрети «ідеальної ваги»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Жінки частіше незадоволені своїм тілом, ніж чоловіки. За статистикою, ця тенденція значно зросла за останні 25 років. Однак ідеальною є та вага, з якою просто комфортно жити. Незалежно від параметрів: чи це знамениті 90‑60‑90, чи далеко за цю норму. Життєрадісну, щасливу людину ніколи не назвеш некрасивою. Є така думка, що люди з надмірною вагою – добріші та оптимістичніші. Чим це вимірюється, та чи можна комфортно жити, маючи зайві кілограми?

Худнемо

За словами лікарів‑дієтологів, люди, котрі мають на меті схуднути, часто впадають в депресію, найчастіший вихід з якої – вщент забитий холодильник. Є приклади.
Світлана, 22 роки:
«Скільки я себе пам’ятаю, завжди була худорлявою. Поступивши в училище у сусіднє місто, пішла жити в гуртожиток. Він був розташований біля однієї з приватних хлібобулочних пекарень. Запах свіжого хліба, звісно, спокушав. Із цього все і почалось. Булочка за сніданком, торт на обід. Згодом весь мій раціон складався з тих самих булочок, тістечок та кексів. За три роки навчання я набрала 23 кілограми. Це було жахливо. Мені було важко рухатись, особливо літом. Почались проблемі зі здоров’ям.
Я вирішила терміново скинути вагу. Проте, зробити це так, аби не зашкодити організмові. Можна сказати, що я заново вчилась їсти. Адже, аби схуднути, мені довелось відмовитись від деяких продуктів, які я любила. Перш за все, солодке, вироби з борошна, газовані напої, фаст-фуди. Я почала вживати багато овочів, круп. Влітку, восени – фрук-ти. Важко було їсти без спецій. Навіть без солі. Тяжко відвикала від солодкої води (замінила її зеленим чаєм без цукру), чіпсів, горішків, всіляких соломок, жуйок, цукерок, шоколадок.
Спокуса була величезна. Чи не щогодини хотілося закинути все, чимдуж побігти до найближ-чого супермаркету та накупити чогось смачненького. Я «зривалася» двічі. Та все одно знову переходила на дієту, адже знала – якщо зараз це не припинити, потім будуть значно серйозніші проблеми, ніж «я не вліз-ла в модний купальник».
Мій сніданок складався з каші плюс сік або чай. Друге приймання їжі могло бути тоді, коли дуже хотілося їсти. Проте без фанатизму, та з дотриманням дієти. Тушені чи зварені на парі овочі, салат, шматок вареної курятини. Протягом дня я могла їсти фрукти, пити знежирені кефір чи йогурт.
Фізичними вправами я не займалась, тільки сиділа на дієті. За чотири місяці схудла на 25 кілограмів. Зараз моя вага в нормі. Потрошки дозволяю собі маленькі слабкості: шматок торту чи ще якісь калорійні страви. Але не поправляюсь.
Худнути важко, а саме: відмов-ляти собі у тій їжі, до якої звик. Але, якщо поставити собі мету та піти до кінця, будеш нагороджений не лише хорошою фігурою, а й здоров’ям. Головне – робити все з розумом».
Фахівці не приховують, що смачна їжа сьогодні все частіше стає не більш, ніж ілюзією. І «м’ясний» смак ковбаси, «вершковий» смак печива або «полуничний» смак йогурту – це фактично те ж саме, що «морська свіжість» прального порошку або «лимонний запах» засобу для чищення унітазу. Експер-
ти констатують: якщо виключити з раціону всі шкідливі з тих чи інших причин продукти, їсти буде просто нічого. Звідси правило номер один: харчування повинно бути розмаїтим та збалансованим.

Набираємо вагу

Як не крути, а в нинішній час рідко зустрінеш людину, яка хотіла би поправитись. Така «проблема» здебільшого виникає у спортсменів або в людей, які тяжко перехворіли.
Олександр, 19 років:
«Я зовсім недавно вирішив набрати вагу. Річ у тому, що я займаюсь спортом, постійно в русі, калорії «згоряють». Хоча з апетитом у мене все гаразд.
До фахівців не звертався, бо не вважаю це проблемою. Почав набирати вагу тим, що став їсти не залежно від часу. Захотів о другій годині ночі – їм. Скільки, як – все одно. Відчув, що набираю лише жири. Звернувся до фахівця. Він порадив більше споживати їжі, яка має білки, вуглеводи та вітаміни. Відтепер мій раціон помітно збільшився та урізноманітнився. Я почав набирати м’язову масу. Звичайно, відвідуючи тренажерний зал. Зараз я задоволений своєю вагою».
«Аби стабілізувати свою вагу, слід лише споживати багато білків, клітковини та контролювати свої смакові уподобання. Також обрати корисні фізичні вправи, які будуть приносити емоційне задоволення, наприклад, танці або басейн, – говорить лікар-дієтолог однієї з прикарпатських клінік Ольга Верма. – Ліпосакція, таблетки для схуднення не гарантують швид-ких позитивних результатів. Щоб розібратися в собі, раджу насамперед звернутися до психолога, а потім вже до дієтолога. Вартує просто зробити над собою невеличкі зусилля – результат не забариться».

 Не лінуйтеся

Три кілограми хімічних речовин – саме стільки з’їдає за рік середньостатистичний споживач, вживаючи в їжу звичайні продукти, констатують лікарі. Барвники, емульгатори, ущільнювачі, згущувачі, желефор-муючі речовини, консерванти, підсилювачі смаку і запаху присутні скрізь і завжди – щоб переконатися в цьому, досить уважно прочитати етикетку.
Катерина Радимір, тренер з фітнесу одного з приватних тренажерних клубів Івано-Франківська, говорить, що для того, аби бути постійно в тонусі, перш за все потрібно вести активний спосіб життя. Не переїдати, помірно вживати алкоголь, частіше бувати на свіжому повітрі. «Не лінуйтеся гуляти зранку. Якщо є можливість, робіть зарядку надворі. Обов’язково снідайте та вживайте якомога більше рідини протягом дня».
За словами пані Катерини, фізич-
іні вправи є невід’ємною складовою ідеальної фігури та запорукою хорошого настрою. Якщо людина не має часу на похід у спортзал, досить просто відмовитись від ліфту. Або частіше робити піші прогулянки.
Бути струнким, здоровим та мати гарний вигляд стало модно. Інформації щодо різноманітних дієт та систем харчування не бракує, вибрати непросто. І найчастіше вибір відбувається методом спроб і помилок. Які часто закінчуються лікарняним ліжком, а іноді й летально. Якщо базувати дієту не на обмеженнях, а на принципах здорового харчування, то їсти можна смачно та поживно. Головне – враховувати потреби організму. І не забувайте – все добре в міру.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.