Соціум

Ноутбук: стильно і практично

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Серед комп’ютерної техніки останніми роками особливо популярними стали ноутбуки. (На Заході вже прийшла ера планшетів, але для України це поки що не так актуально). З ними можна зустріти людей в потягах, маршрутках, у кафе чи просто на вулиці на лавці. Люди довіряють їм цінні документи й фотографії, з їх допомогою спілкуються з друзями, працюють і розважаються. Вибрати ноутбук досить складно, але якщо вже знайшов ідеальний для себе варіант — задоволення гарантовано.

Про найпопулярніші моделі ноутбуків в інтернеті можна знайти докладні текстові огляди. Тут треба звернути увагу на кілька параметрів: виробник, дисплей, процесор, оперативна пам’ять, вінчестер, відеокарта, комунікації, вага, розмір і корпус ноутбука.

Вибір марки лептопа — справа смаку. Обирайте те, що вам ближче до душі. Переважно виробники ноутбуків відрізняються лише корпусом і технічними «примочками», а всередині використовують комплектуючі від відомих монополістів — Intel і AMD. Що краще виглядає, яскравіше виблискує та привертає погляди — вирішувати вам.

З великим дисплеєм, звичайно ж, зручніше працювати, але компактність і менша вага мають свої позитивні сторони. Для ігор і офісної роботи можна купити ноутбук з діагоналлю дисплея від 15,6 дюймів. Як правило, такі ноут­буки добре укомплектовані та цілком здатні замінити звичайний настільний персональний комп’ютер. Якщо ж мобільність для вас на першому місці, тоді оптимальний варіант — купити ноутбук з екраном на 10‑15 дюймів. Ігроманам варто звернути увагу на кути огляду і на час відгуку монітора, який обчислюється в мілісекундах (чим менше — тим краще). Розпитайте про це консультанта магазину.

Процесор — серце будь-якого комп’ютера, і ноутбуки — не виняток. Від процесора багато в чому залежить потужність комп’ютера, а вона, у свою чергу, залежить від тактової частоти процесора, кеш-пам’яті та кількості ядер. Для роботи з офісними документами достатньо частоти від 1,3 Ггц. Для ігор і роботи у графічних редакторах варто брати ноутбук з частотою процесора від 2 ГГц і вище. Слабший апарат просто не впорається з навантаженням. Та не забувайте, що продуктивність всієї системи буде залежати ще і від об’єму оперативної пам’яті, а здатність працювати з відео та відтворювати динамічні сцени ігор — від відеокарти.

Оперативна пам’ять. Тут діє правило: чим більше — тим краще. Для простих завдань (наприклад, ті ж офісні документи) вистачить і 1 Гб «оперативки». Менше зараз уже й не ставлять, тому тут вам підійде будь-який ноутбук. Що ж до геймерів і дизайнерів, то тут треба повернутися до згаданого вище правила.

Найчастіше в ноутбуках використовують жорсткі диски пам’яті системи HDD. Але деякі виробники вже відмовляються від них на користь дисків SSD. Вони значно дорожчі, але витрачають менше енергії, менше важать, та й краще захищені на випадок екстремальної ситуації.

Об’єм жорсткого диска — це теж особистий вибір. Усе залежить від того, чи збираєтеся ви зберігати на ноутбуці велику колекцію фото, фільмів, музики чи архів документів. До слова, якщо ємності вінчестера вже не вистачає, завжди можна докупити додатковий зовнішній жорсткий диск і зберігати інформацію на ньому.

Щодо відеокарти, то для максимальної якості картинки варто вибрати потужний чіп, причому окремий, а не вбудований у процесор. Вбудована відеокарта підійде для перегляду фотографій і фільмів, але ніяк не для обробки графіки, відеомонтажу, ігор.

Варто звернути увагу на комунікації, тобто можливості ноутбука підключатися до інтернету та інших пристроїв, по проводах і без них. Для флешок та інших зовнішніх приладів ноутбуки мають від двох до шести USB-роз’ємів. Вони також обладнані Wi-Fi модулем для бездротового з’єднання, так само можуть бути вбудовані Bluetooth і WiMAX адаптери. З їх допомогою можна без проводів підключитися до інтернету в зоні покриття мережі Wi-Fi або WiMax. Більшість портативних комп’ютерів оснащуються картрідером, здатним працювати з найбільш популярним типом карт пам’яті. Він стає у пригоді, коли треба з фотокамери швидко «злити» фото на ноутбук.

З вагою ноутбука все зовсім просто — що більший, то важчий. Якщо лептоп має завжди бути з вами, вибирайте модель з діагоналлю до 14 дюймів (вона заважить до 1,5 кг). Збираєтеся працювати вдома або в офісі? Вибирайте комфортну роботу за повнорозмірною клавіатурою (з панеллю цифр) і великим екраном, яку дають моделі з діагоналлю від 15 дюймів.

Корпус у магазині вам ніхто не дасть протестувати — ні зубами, ні цеглою, ні молотком. Допоможе тільки хороше слово друга (знайомого, сусіда) або ролики на YouTube про безжальних випробувачів техніки на міцність. Звісно, алюмінієвий корпус краще підготовлений до мінливого життя, зате пластиковий — дешевший. Крім того, бувають абсолютно різні колірні рішення й розмальовки.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.