Соціум

Літники не подолати

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську працюють понад 30 самовільно встановлених літніх майданчиків. Ще кілька нині монтують, але вони також не мають жодних відповідних документів. Ця проблема виникає щороку, та влада досі не має ефективного способу її вирішення.

Цей літник на Бачинського минулого року демонтували як незаконний

Як розповідає в.о. начальника КП «Муніципальна інспекція з благоустрою» Степан Кукула, минулого тижня в місті виявили 13 майданчиків-порушників. Ще раніше – понад 20. І якщо підприємці встановлюють літники за кілька днів, то демонтувати їх зовсім непросто. Справа розтягується на місяці.

«Спочатку ми даємо три дні на призупинення роботи майданчика, – говорить Кукула. – Якщо не виконують вимоги припису, йдемо й складаємо акт обстеження. Робимо це комісією, щоб з боку порушника не було претензій до акту. Також складаємо адміністративний протокол. Рішення про демонтаж має прийняти виконком. Проект такого рішення готуємо знову ж таки в присутності власника. Виносимо документ на розгляд виконкому, а після того можна робити демонтаж».



Поступово майданчики обростають цілою «індустрією розваг»

Але й це ще не все. За такої кількості порушників розібрати всі майданчики за день-два неможливо. Тож справа переходить до спеціальної комісії з демонтажу. Там складають свій графік (фактично утворюється черга) і приступають до роботи. Для одного майданчика вся процедура може зайняти до двох місяців.

Коли днями цю проблему обговорювали на оперативній нараді в міського голови, перші люди міста не приховували свого обурення з такої ситуації. Перший заступник мера Зіновій Фітель заявив, що ліквідацію незаконних літників треба пришвидшити. «Якщо б люди знали, що ми їх незаконні літні майданчики знесемо до двох тижнів, то вони б не ставили, – каже Фітель. – А так, якщо від припису до демонтажу проходить два місяці, то підприємець думає, що він ще щось встигне заробити». Віце-мер порадив комунальникам штрафувати порушників кожного дня.

Проблема незаконних майданчиків у Франківську постає регулярно. Кожного року їх кількість коливається в межах 30-40. Минулоріч міський голова Віктор Анушкевичус навіть погрожував сісти на трактор й особисто позносити самовільні літники. Від популізму до справи, звісно, не дійшло, і порушників почали закривати аж… восени. Так, у вересні розбирали літники, рішення про демонтаж яких прийняли ще у травні. Як говорили тоді комунальники, чекали так довго, бо сподівалися, що порушники узаконять свої майданчики.

Можливо, цього року влада не чекатиме до осені. Як повідомили днями в міській раді, незабаром тут приготують новий нормативний акт, який має спростити процедуру демонтажу. Питання про незаконні літники також мають винести на одне із засідань міськвиконкому.

До теми

За останні роки доходи до міського бюджету від літніх майданчиках різко зросли. Так, у 2011 році Івано-Франківськ отримав від літників 300 тисяч гривень, а вже наступного року до бюджету надійшло понад 600 тис. грн.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.