У п’ятницю, 24 червня, у Франківську підбили підсумки проекту “Відновлення ковальського мистецтва як одного з найстаріших елементів економічного зростання”. Його у Франківську реалізовували з коштів ЄС протягом 30 місяців.
Так, під керівництвом проекту в місті встановили багато кованих виробів, створили стаціонарне ковальське робоче місце. Також за рахунок ЄС у Франківську придбали 38 будиночків, які використовують на різних фестивалях та підтримували “Свято ковалів”.
Організатором вдалося і залучити молодь до ковальства через проведення літніх шкіл та факультативів. Метою проекту в місті була підтримка та зміцнення ковальської справи як одного із найстаріших елементів економічного зростання.
“В рамках проекту ми організували у Франківську багато цікавого. На базі 21 училища ми провели три майстер-класи, – каже Богдан Білик, заступник міського голови. – Також у нас були факультативи. Ще провели три конкурси для молодих ковалів на найкращі ковані вибори. Останній фінал був на фестивалі “Свято ковалів”. Ці конкурси мають стати щорічними”.
Важливим надбанням проекту стало оздоблення “Острову кохання”.
“Коли я туди приїхав, це був не острів, а сміттярка, – пригадує Білик. – Тепер разом з молодіжним урядом ми зробили там дуже гарне місце для закоханих. Він має стимулювати нашу молодь до створення сімей”.
Comments are closed.