Розваги

У прикарпатських громадах цьогоріч не водитимуть козу на Маланки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Йдеться про масові заходи на свято Маланки, до організації яких у попередні роки долучалися органи місцевого самоврядування, пише Репортер.

свято Маланки

Наймасовіше свято Маланки  на Прикарпатті раніше відзначали у Пістині Косівської громади. Цьогоріч від дійства відмовились через війну.

Організованих нами заходів цьогоріч не буде, – каже голова громади Юрій Плосконос. – Усі ці заходи передбачають відповідний настрій, а проводити бенкет під час чуми бажання нема. Якщо якась компанія збереться, бо вважатиме, що це актуально, то головне, аби не порушували вимог воєнного часу.

Відтак, у Косівській громаді цьогоріч Маланка буде лише в «Дідовій хатчині» в Яворові. Втім, дійство буде закритим – лише для гостей хатчини. Наразі всі місця вже розкуплені.

Цього року будемо розучувати щедрівки з дівочим гуртом «Вільце», що вивчають традиційну музику в експедиціях. Розділимо між собою ролі та своїми руками створимо маски разом з етнографкою Христею Буній, – розповіли організатори.

Відмовились від водіння кози й у Космацькій громаді. За словами голови громади Дмитра Мохначука, навіть на Різдво в Космачі колядували лише ті, хто збирав гроші на Збройні сили.

Мені дзвонили люди. Питали, чи можна збиратися на Маланки. Заборонити я не можу, але рекомендував робити це для підтримки військових, без випивки та всяких казусів. В нинішніх умовах це недоречно, − пояснив пан Дмитро.

Від масових заходів також відмовились у Снятинській, Коломийській та Обертинській громадах.

Маланка − це розвага, яка зараз не на часі. Бо з нашої громади 63 хлопці воюють, а чотирьох ми поховали, – каже директор Народного дому селища Обертин Богдан Яворський.

Меланка кличе на борінку. За що в селі на Снятинщині б’ються три кути (ФОТО, ВІДЕО)

Втім побачити Маланку цьогоріч таки можна буде. Водити козу туристів запрошують на полонині «Перці» у селі Яблуниця.

Торік ми проводили таку розвагу. Гадаємо, що цьогоріч як ніколи необхідно підтримувати наші традиції. Ба більше, треба надавати їм розголосу та виводити на новий рівень, – повідомили організатори.

Гуляння будуть з традиційними переодяганнями в козу, чорта, діда, бабу, цигана з циганкою, жида та Василя з Маланкою. Дійство розпочнеться о 12:00 13 січня. Вхідний квиток –150 грн.

Авторка: Ірина Гаврилюк

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.