Розваги

У Франківську студенти-медики розписували великодні писанки (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Напередодні Великодня в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулась вже традиційна подія — спільний розпис писанок.

Вже 12 років поспіль в читальному залі університетської бібліотеки студенти і викладачі разом створюють сакральні символи, пише «Репортер» з посиланням на пресслужбу ІФНМУ.

Майстер-клас вже традиційно проводить наукова співробітниця Музею мистецтв Прикарпаття Іванна Равлюк.

«Аби писати писанку, треба відкинути все погане і мати добрі помисли, добрий настрій, — наголошує Іванна Равлюк. — Тільки тоді писанка вдається так, як хочеться. Також варто усвідомлено обирати символи, які наносимо на яйце. Це можуть бути звичайні завиточки, символи добра, щастя, а можна намалювати дерево роду, або навіть символи, пов’язані з Ісусом».

Студент другого курсу медичного факультету Іван Карпенко з Харкова писав писанки вперше в житті.

«Це цікава творча робота, — каже студент. — Раніше я шив м’які іграшки в нашому місцевому будинку культури, тож творчість мені не чужа. На свою писанку я наніс символи життя і добробуту. Мені дуже сподобалось».

Читайте також: Писанки і концерти. У палаці Потоцьких запланували багато подій до Великодня

У події взяли участь і ректор ІФНМУ професор Микола Рожко, декан медичного факультету Роман Яцишин. Ректор відзначив, що розпис писанки може бути близьким зубним технікам.

«Наші зубні техніки також мають справу з дуже тонкою роботою, працюють зі спеціальним японським воском, — розповідає Микола Рожко. — Я впевнений, що обдаровані зубні техніки можуть таке вималювати на писанках, що цим замилувалися б і народні майстри. Щиро тішуся, що ми змогли зібратися у цей передвеликодній час і разом творити писанки».

Вперше писанки писала і викладачка кафедри мовознавства Мар’яна Іванюк.

«На мою думку, такий ознайомлюючо-освітній захід є надзвичайно важливим для студентської молоді, адже не тільки демонструє не так давно відроджену традицію нашого народу, але і допомагає зрозуміти сакральне значення символів на писанках, — каже викладачка. — Оскільки у нашому університеті навчається багато іноземних студентів, то саме майстер-клас є нагодою для міжкультурного спілкування, обміну традиціями та звичаями, а з тим і поширення знань про Україну в міжнародній спільноті».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.