Зимові свята вже на носі. Миколая, два Різдва, Новий рік – без подарунків близьким і друзям не обійтися. Хтось обмежується готовими наборами, інші шукають щось креативне.
«Репортер» зібрав кілька, на нашу думку, непоганих ідей, що подарувати друзям і рідним.
Крафтові вироби
Цікаві прикраси чи аксесуари від українських виробників найлегше шукати в соцмережі Instagram. Наприклад, гарні речі робить дизайнерка з Івано-Франківська Оксана Гінзилевич (ginzilevich_jewelry): брошки у формі ягід, птахів, комах і різних символів, а також кулони й сережки на будь-який смак. Вироби прикрашає кристалами, перлинками, паєтками, бісером. Ціна одного – приблизно 1000 грн.
Гарні прикраси можна замовити й на сайті прикарпатської дизайнерки Ірини Довгалюк. Є чокери, ланцюжки, брошки, намиста, сережки. Ціни – від 300 до 1500 грн.
Красиві браслети з натурального каміння роблять львівські майстрині Марта й Оля Коханевич. На їхній сторінці в Instagram під назвою motherofcrystal є різні тематичні колекції, набори й розповіді про різні камені. Крім браслетів, можна замовити намиста, кольє, брошки, навіть ароматні свічки. Ціни різняться залежно від виробу, але в середньому – близько 1000 грн.
Відкрита майстерня шовкотрафаретного друку «Буквиця» в Івано-Франківську виготовляє футболки й світшоти на замовлення. Вони роблять будь-який напис на одязі або наносять зображення чи інші принти на кераміку, посуд.
А у франківської художниці Марти Пітчук є можливість замовити великий календар з її картинами – кольоровими ляльками-мотанками. Ціна – 450 грн.
До речі, можна подарувати близьким і справжню картину. Художник Михайло Тимчук зараз продає свої роботи у зв’язку зі станом здоров’я. Ціна – від 1600 грн. Таким чином ви не лише купите добрий подарунок, а й суттєво допоможете художнику.
Гроші на добро
Дуже шляхетно поєднати приємне з корисним. Наприклад, фотографи з Прикарпаття Таня Щеглова і Роман Новен заснували свій бренд оригінальних прикрас ручної роботи Crystaltania. Вартість одного виробу – від 77 євро. Усі виручені гроші йдуть на благодійність – на потреби дітей з інтернатів.
Читайте: Сережки творять добро. Як успішний фотодует з Франківська допомагає вихованцям дитбудинків (ФОТО)
«Бандерівський схрон» у Клубівцях робить дерев’яні іграшки. Ветерани виготовляють прикраси на ялинку, вертепи, статуетки. Наприклад, пару дерев’яних котиків можна купити за 250 грн, а мальовані фігурки вертепу з дерева – 1700 грн. Замовлення атовці приймають на Facebook-сторінці «Іграшки зі Схрону».
А у франківській «Просвіті» розташована «Крамничка добра». Там продають іграшки, печиво, керамічні вироби й мило ручної роботи. Ініціатива належить громадській організації «Об’єднані любов’ю». Вироби виготовляють діти з аутизмом, синдромом Дауна, ДЦП тощо. Усі гроші повертаються сім’ям.
Іграшки зі схрону. Чим живе Будинок ветерана в Клубівцях (ФОТО)
Хобі та свічки
Ті, хто любить творчість і спокійний відпочинок, оцінять картини, які треба розмальовувати по номерах. Фанатам настільних ігор можна подарувати дерев’яні пазли з різними сюжетами. Потім їх клеять на плівку і виходить готова картина. Є виробники Puzzle Up, Go Puzzle, Naomi Box та багато інших.
Мандрівникам доречно подарувати скретч-карту, де треба замальовувати відвідані країни. Її замовляють в інтернеті, таких магазинів багато. Або ж обрати практичніші речі – набір компактного посуду, складний гамак або термочашку з магазину Gorgany.
Також в інтернеті є красиві листівки й чашки. Наприклад, магазин Three Bananas пропонує закладки для книг, листівки й горнятка з різними сюжетами.
Любителям вінтажу добре подарувати вінілову платівку. Звісно, якщо є на чому її слухати, або ж просто для колекції. Такі продають у спеціальних крамничках або ж на книжковому ринку біля пам’ятника Івану Федорову у Львові. Ще варіант – замовити на сторінці hey_its_vinyl в Instagram.
Чергова затишна річ на подарунок – ароматні свічки. Тут також є з чого обирати: луцька майстерня Prosto Mykolka (є свічки з ароматом імбирного пряника, глінтвейну, лісу, старих книжок), натуральні соєві свічки melisa_home (окремий аромат на кожен місяць року), одеська майстерня melting_stories (свічки з ароматами по відомих книжках і фільмах) та багато інших.
Гарна ідея подарунка для дорослих і дітей – макети визначних будівель з паперу. Проєкт створив франківець Денис Овчар. Всього за 100 грн купуєте паперову модель і власноруч будуєте складаєте цілу франківську ратушу. Деталі треба вирізати, складати, клеїти. Замовити легко на Facebook-сторінці «Паперові кам’яниці».
Від казок до романів
Цього року в українських видавництвах з’явилося багато новинок, які порадують книголюбів.
У «Видавництві Старого Лева» можна купити кілька нових перекладів Кадзуо Ішігуро, збірник творів «Кримський інжир. Чаїр». А також бестселер The New York Times «Ловець повітряних зміїв» Халеда Госсейні, дія якого розгортається в Афганістані. Також тут є книги прикарпатських авторів. Зокрема, тепла казка Тараса та Мар’яни Прохаськів «Хто зробить сніг?» і книга поезій Власти Власенко «Афини».
«А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» спеціалізується на дитячих книжках, тож основні новинки тут – для малих читачів. Головна – нова книга авторки «Гаррі Поттера» Джоан Роулінг «Різдвяна свинка». А також ілюстрована книга «Квідич крізь віки» з гарріпоттерівської серії та нове з дитячих детективів – «Локвуд і Ко». Для дорослих – переклад шекспірівський «Король Лір» у перекладі Юрія Андруховича та збірка Василя Стуса «Палімпсети».
Менше людей, більше книжок. Чим вражав цьогорічний Форум видавців у Львові (ФОТО)
У видавництві Vivat – дитячі новинки «Викрадачі снігу», «Таємниця різдвяного подарунка», «Книжкове життя Ніни Гілл». Також тут можна придбати книгу франківчанки Любові Загоровської «Завдання для Бабайка, або Різдвяна плутанина».
Є новинки і в косівському видавництві Discursus. Це – «Дідо Иванчік» у перекладі Івана Андрусяка, книжки для дітей про Олексу Довбуша, «Вибір Скорого» Василя Портняка, «Пальто британської королеви» Ольги Деркачової та інші. А видавництво репортажної та документальної літератури «Човен» пропонує книгу «This is America. Історії не з Голлівуду» авторства українського журналіста, який мешкає у Вашингтоні, Остапа Яриша.
Онлайн – теж презент
Останнім часом стали популярними підписки на різні сервіси. Netflix – для кіноманів, преміум-підписка на Spotify – для меломанів, Bookmate – для книголюбів.
Гарним подарунком стануть квитки на онлайн-платформу для перегляду українського кіно Takflix. Тут можна легально переглянути наше якісне кіно, а заодно підтримати українських режисерів та акторів. На жаль, тут немає підписки, зате є підбірки фільмів, які доречно придбати й подарувати.
Ціна одного квитка на перегляд – 75 грн. З моменту оплати фільм можна дивитися протягом семи діб.
Подарунок з користю – це онлайн-курси. Український Prometheus чи зарубіжна Coursera – тут є хороший шанс здобути нові навички, які допоможуть у професійному житті. Або ж американський MasterClass, де відомі зірки кіно, спорту, кулінарії, дизайну та іншого діляться своїм досвідом. Задоволення недешеве, але зараз є знижка – річна підписка коштує від 195 доларів.
Емоції в дарунок
Сертифікати на враження пропонують багато онлайн-магазинів. У результаті близька людина отримає подарунковий пакет з коробкою, в якій буде конфетті та пластикова картка. Її треба спочатку активувати на сайті, а потім принести з собою на заброньовану подію.
Наприклад, є магазин інтернет-подарунків One Deal. З дорогих варіантів – відпочинок у різних шале та апарт-готелях у Карпатах (від 3000 до 16000 грн), політ на вертольоті над Говерлою (12000 грн), стрибок з парашутом з інструктором (близько 4000 грн). З дешевших – різні види масажів, прогулянки на конях, рафтинг у Карпатах, вечеря на двох в одному з франківських закладів. Такі варіанти коштуватимуть від 300 до 1000 грн.
Карпати чекають грошовитих. Скільки коштує відпочинок в горах на свята (ФОТО)
Фабрика емоцій «ТвоЄ» пропонує багато розваг у Франківську та по області. Тут можна придбати подарунковий сертифікат на фотосесію, тайський масаж, SPA-вечірку, майстер-клас з розпису глиняних виробів, похід у барбершоп або різні активності у Карпатах. Ціни – від 400 грн.
Інтернет-магазин подарунків та вражень Bodo не має опцій в Івано-Франківську, найближче – у Львові. Тут є майстер-клас стейків для двох (2500 грн) або ж сеанс живопису, де під керівництвом професіонала люди, попиваючи вино, малюють картини (450 грн). Можна подарувати запис власного сингла (1500 грн), парфумерний майстер-клас (1100 грн) чи театральний вікенд у Львові на двох (3600 грн).
Крім того, завжди є шанс подарувати враження самостійно. Наприклад, майстер-клас зі створення цукерок у «Львівській майстерні шоколаду». Або ж квитки в театр чи сертифікат у кіно. Головне – дарувати з любов’ю.
Comments are closed.