Розваги

Справжній смак літа: відкриті пироги, які можна приготувати у звичайній духовці

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Літо – це, безумовно, «найсмачніша» пора року. Саме літній період у більшості українців асоціюється з ягідними варениками та запашними бабусиними пирогами, приготованими в духовці, або навіть у печі.

Чому б не спробувати приготувати улюблені літні смаколики самостійно? Вони точно допоможуть пригадати той самий смак літа родом з дитинства.

Пиріг з вишнями

Відкритий пиріг з соковитою вишневою начинкою – це справжнісінький делікатес, який у дитинстві здавався смачнішим за всі тістечка і торти у цьому світі. Для його приготування потрібні бюджетні продукти, які зазвичай завжди є на домашній кухні.

Продукти для основи:

  • масло жирністю понад 80% – 1 стандартна пачка;
  • яєчний білок – 60 грамів;
  • цукор тростинний нерафінований (також підійде звичайний білий кристалічний) – 125 грамів;
  • борошно – 300 грамів;
  • розпушувач тіста – 1 чайна ложка;
  • жирні вершки або сметана – 20 грамів.

Для начинки:

  • кукурудзяний крохмаль – 60 грамів;
  • свіжа вишня без кісточок – 0,5 кг;
  • цукрова пудра або кокосова стружка – за смаком.

Як готувати:

  1. В глибокому посуді змішати попередньо просіяне борошно з цукром. Додати дрібку розпушувача, влити вершки й білок. Змішати отриману масу з теплим вершковим маслом.
  2. За допомогою міксера і спіралевидних насадок або вручну замісити м’яке та еластичне тісто, яке майже не прилипає до рук.
  3. Форму для випікання попередньо щедро змастити кокосовою або будь-якою іншою олією. Для надійності її також можна застелити одним шаром пергаментного паперу.
  4. Тісто рівномірно розподілити по дну форми відносно тонким шаром (приблизно 1 см). Сформувати акуратні бортики висотою близько 2-2,5 сантиметрів.
  5. Вишню відкинути на друшляк і дочекатися стікання зайвого соку. Змішати ягоди з крохмалем і помістити у форму, в якій знаходиться заготовина з тіста.
  6. Випікати у духовій шафі в режимі «Конвекція» близько 40 хвилин. Робоча температура – 180 градусів.
  7. Готовий пиріг присипати пудрою або кокосовою стружкою.

Придбати духовки Siemens з конвекцією можна в Moyo.

Заливний пиріг з полуницею

Тісто для полуничного пирога можна використати таке ж саме, як і для вишневого. А от з начинкою доведеться «чаклувати». Для неї знадобляться такі продукти:

  • полуниця (свіжа або розморожена після «шокової» заморозки) – 0,5 кг;

  • вершки жирністю від 20% або сметана – 1 склянка;

  • цукор – ⅔ склянки;

  • борошно для заливки – 2 столові ложки;

  • яйця курячі – 2;

  • безспиртовий ванільний екстракт або ванільний цукор – за смаком.

Приготування:

  1. Приготоване за наведеним вище рецептом тісто помістити в форму і рівним шаром розподілити по її дну, залишаючи бортики.

  2. Полуницю порізати на кубики (приблизно 1х1 см). Якщо ягоди мають невеликий розмір – розділити кожну всього на дві частини.

  3. Приготувати «соус» зі сметани, цукру, яєць, борошна і ванілі. Для цього всі інгредієнти з’єднати у глибокій місткості й ретельно перемішати віничком або за допомогою міксера.

  4. Шар полуниці викласти на основу з тіста і залити «соусом». Випікати при температурі 180 градусів близько 25 хвилин, потім зменшити температуру до 160 градусів і готувати ще 10 хвилин.

Вживати такий пиріг можна тільки після повного охолодження, оскільки у гарячому вигляді начинка може частково залишатися рідкою.

За бажанням пісочне тісто можна замінити на класичне дріжджове, а відкритий верх пирога прикрасити «косицями» або квітами. Експериментувати варто і з начинками – наприклад, поєднувати відразу кілька різновидів ягід або компонувати їх з кисломолочним сиром чи згущеним молоком. Головне – підходити до процесу приготування з гарним настроєм і натхненням.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.