Традиційно «Репортер» публікує прості й доступні рецепти, аби з нами було не лише цікаво, але й смачно. Готуємо страву з кулінарного блогу франківчанки Ольги Мончук – «Кулінарні варіації вар’ятки». Цього разу – кабачкова ікра.
“Ще встигаю забігти в останній вагон і опублікувати кабачкову ікру. Осінь все більше входить в свої володіння, втім ще можна знайти кабачки в магазинах, на ринках, чи власних городах, тому сьогодні хочу опублікувати рецепт неймовірно смачної кабачкової ікри”, – пише блогерка.
Інгредієнти: 1,5 кг кабачків, 100 г томатної пасти, 2 моркви, 2 цибулі, 4 стебла селери або невеликий шматок кореня, 1,5 ч. л. солі, 1 ч. л. цукру, 0,5 ч. л. перцю, олія соняшникова.
Кабачки помити, якщо груба шкірка, почистити від неї, порізати кубиками.
Смачні вихідні з “Репортером”: Пиріг зі спаржевою квасолею (ФОТО)
Цибулю, моркву та селеру помити, почистити.
Цибулю порізати кубиками.
Моркву – порізати соломкою.
Селеру порізати невеличкими шматочками.
Для приготування цієї ікри знадобляться одразу дві сковороди. В одній пательні розігріти олію, викласти суміш овочів, злегка посолити і потушити до готовності, час від часу помішуючи.
В іншу сковороду також влити невелику кількість олії, розігріти, викласти кабачки, дрібку солі, тушкувати до готовності, час від часу помішуючи.
Тушковані овочі з двох пателень перекласти в миску, подрібнити блендером до однорідності.
Перекласти суміш в каструлю з товстим дном. Додати сіль, цукор, перець, томатну пасту. Тушкувати 15-20 хвилин під кришкою, час від часу помішуючи. Без кришки ікра захляпає всю кухню. І так без плям на робочій поверхні і стінах не обійдеться:), але їх може бути значно більше, тому не забувайте про покришку.
Смачні вихідні з «Репортером»: Салат з шпинату, печеного буряка і сиру (ФОТО)
Ось і все – ікра готова. Залишається лише перекласти її в якийсь красивий посуд, щоб подати до столу. Я вирішила викласти ікру в невеличкі фігурні банки, як на мене, чудовий варіант для подачі саме цієї страви.
Рецептик цієї ікри знайшла на “Кукорамі” серед численних переписів Лесі Кравецької. В її рецепті кількість складників набагато точніший, аніж у мене, адже вона робила все по ГОСТу, я ж вирішила не дотримуватися такої точності і приготувати ікру “майже” по ГОСТу. Вийшло неймовріно смачно і пікантно, смак ікри й справді дуже схожий до “магазинної” ікри.
Таку ікру можна подавати як холодною, так і гарячою. Дуже добре смакує на грінках чи крутонах, буде класним гарніром до м’яса чи риби. Як самостійна страва також добре “заходить”.
Не засмучуйтеся, що сезон кабачків уже закінчується, адже таку ікру можна приготувати і з гарбуза. Додайте до гарбузового варіанту меленого мускатного горіха і трохи часнику, тоді ікра буде пікантнішою. Впевнена, гарбузовий варіант вам також сподобається, бо кабачковий, – просто неймовірний.
Comments are closed.