Розваги Фото

Людина як частина непотребу: у Франківську художниця обіграла тему сміття (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В галереї “Арт-на-Мур” у франківському “Бастіоні” відкрили виставку “Експансія”. Художниця, що працює засобами сучасного мистецтва, рефлексує на тему стосунків людини зі сміттям.

Екологічний проект “Експансія” франківчанки Ольги Кукуш поєднав фотографію та інсталяції. Колажі, натюрморти, портрети і сюжетні фото обігрують тему “людина і сміття”. Хто що продукує і хто бере верх в цих стосунках, авторка пропонує визначити глядачам, пише Курс.

До висновку підштовхують інсталяції. Перша з них падає в буквальному сенсі на глядача одразу, коли той заходить до “Бастіону”. Пластик домінує, і людська постать сприймається як щось неістотне, поглинуте синтетичним простором.

У виставковій залі перше враження підсилюється і закріплюється – центральне місце віддано ще одній “пластиковій” інсталяції, що має на меті покзати людину як частину сміття.

“Пропонуємо інший ракурс – подивитися на людину як на частину сміття. Якщо ми себе оточуємо відходами, непотребом, вживаною синтетикою, сміттям, то заслуговуємо саме на таке сприйняття”, – каже художниця Ольга Кукуш.

Авторка пояснює, що кожен експонат візуального проекту говорить до глядачів, насмагається їх зачепити. Щоби кожен замислився. Наприклад, ще одна на перший погляд проста інсталяція – справжні фрукти серед пластикових, – має подвійне смислове дно. Під час того, як виставка триватиме, – а відкрили її на два тижні, – справжні фрукти будуть псуватися. Й інсталяція врешті читатиметься ще й навпаки – сміттям врешті стане все найкраще, якщо не подбати про те, щоби цього перетворння не відбулося.

Художниця не лише показує і демонструє, а й підштовхує публіку до висновків і дій. В залі розкладені плакати й буклети, які подають алгоритм поводження зі сміттям. Правила сортування, каже авторка проекту, поширюються не тільки на папір, скло чи пластик, вони поширюються на життя загалом.

З мистецької точки зору важливо, що представлені роботи вже були представлені на бієнале сучасного мистецтва у Дрездені та увійшли до експозиції Венеційнського бієнале-2017.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.