Розваги

Кіноклуб “Репортера”: “Престиж” Крістофера Нолана

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ми продовжуємо спецпроект Кіноклуб “Репортера”. Щовівторка та щоп’ятниці на сайті будемо пропонувати стрічку для перегляду з коротким описом та трейлером. У коментарях можете залишати рецензії. Згодом у планах – конкурси на кращий відгук про фільм, переможців чекатимуть призи.

“Престиж” (англ. The Prestige, 2006) – поставлена Крістофером Ноланом екранізація однойменної фантастичної драми Крістофера Пріста, написаної в 1995 році. Режисер знову (після фільму “Бетмен: Початок”) виступає тут в тандемі з акторами Крістіаном Бейлом і Майклом Кейном.

Prestige_2

Роберт і Альфред – фокусники-ілюзіоністи, які на рубежі XIX і XX століть змагалися один з одним в Лондоні. З роками їх дружня конкуренція на професійному грунті переростає в справжню війну. Вони готові на все, щоб вивідати один у одного секрети фантастичних трюків і зірвати їх виконання. Непримиренна ворожнеча, що спалахнула між ними, починає загрожувати життю оточуючих їх людей…

Переглянути увесь фільм онлайн можете ТУТ.

Цікаві факти:

• Фільм вийшов 20 жовтня 2006 року і отримав хороші відгуки, а також дві номінації на “Оскар” в категоріях “за кращу операторську роботу” та “за кращого художника-постановника”.

• Енді Серкіс, виконавець ролі Голлума в трилогії “Володар кілець”, став останнім актором, що приєднався до зоряного складу фільму. Він зіграв містера Еллі, асистента винахідника Тесли.

• Роль фокусника Мілтона виконав справжній ілюзіоніст Ріккі Джей. Крім усього іншого, він викладав уроки фокусів Бейлу і Джекману.

• Творець “Краси по-американськи” Сем Мендес шалено хотів перенести роман “Престиж” на екран, але автор роману Крістофер Пріст наполіг на тому, щоб екранізацією зайнявся Нолан, настільки він був вражений фільмами “Переслідування” і “Пам’ятай”.

• Фокусник Чанг Лінг Су – не вигаданий герой. Помер він на сцені, коли невдало виконав трюк “Піймай кулю”.

• Крістофер Нолан планував зняти цей фільм ще до “Бетмена: Початок”.

• На ранньому етапі виробництва режисер Нолан планував на одну з головних ролей Джуда Лоу.

• Зйомки картини тривали з січня по квітень 2006 року в Каліфорнії, США.

• Крістофер Нолан написав сценарій в співавторстві зі своїм братом Джонатаном. Вони ґрунтовно переробили сюжет книги; зокрема, прибрали всю сучасну лінію, а також зробили Анджіера і Бордена приятелями ще до їх смертельного протистояння. У книзі головні герої не були знайомі один з одним, поки не почалася їхня ворожнеча.

• Під час сцени з ловом кулі в списку виконавців значиться ім’я Гарі Дрезден. Насправді Гаррі Дрезден – це вигаданий чарівник, герой серії книжок “Записки Дрездена” Джима Батчера.

• Слово “престиж” згадується в рекламному ролику фільму як “ефект, який справляє магічний трюк на аудиторію, не спроможну розгадати його таємницю”. У романі-першооснові це слово має й інший, по-справжньому містичний характер.

Prestige_1

В ролях:

Х’ю Джекман – лорд Роберт Колдлоу / Роберт Енджер (Великий Дантон); Джеральд Рут
Крістіан Бейл – Альфред Борден (Професор); Бернард Фелон
Майкл Кейн – Джон Каттер
Скарлетт Йоханссон – Олівія Уенском
Ребекка Холл – Сара Борден
Енді Сёркіс – містер Еллі
Пайпер Перабо – Джулія Маккаллох
Девід Боуї – Нікола Тесла

Архів кіноклубу “Репортера”:

Біографічна драма про історію Юнга і Фрейда “Небезпечний метод” Девіда Кроненберга.

Кінодрама про неонацистів “Американська історія Ікс” Тоні Кея.

Романтичний фільм “Мої чорничні ночі” Вонга Кар-Вая.

Комедія з елементами мелодрами “Смак життя” Скотта Хікса.

Арт-хауз “Одного разу” Джона Карні.

Музична драма “Хористи” Крістофа Барратьє.

Комічна драма “Босоніж” Тіля Швайгера.

Біографічна драма “Гонка” Рона Говарда.

Філософсько-фантастичний фільм-притча “Фонтан” Даррена Аранофскі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.