Відео Розваги Світ

Кіноклуб “Репортера”: “Хористи” Крістофа Барратьє

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ми продовжуємо спецпроект Кіноклуб “Репортера”. Щовіторка та п’ятниці на сайті будемо пропонувати стрічку для перегляду з коротким описом та трейлером. У коментарях можете залишати рецензії. Згодом у планах – конкурси на кращий відгук про фільм, переможців чекатимуть призи.

Сьогодні переглянемо дебютний фільм Крістофа Барратьє “Хористи” (фр. Les choristes). Це рімейк французької стрічки “Клітка для солов’їв”, знятої у 1945 році Жаном Древілем.

kinopoisk.ru

Франція, 1949 рік. У фільмі йдеться про вихованців інтернату та їхнього вчителя Клемана Матьє. Ректор Рашен геть не милосердно ставиться дітей, у яких й без того важке дитинство. Вчитель музики вигадує новий метод виховання: організовує шкільний хор.

Хороший фільм про стосунки між людьми. Зробіть собі кави або чаю, вмощуйтесь під теплим пледом й дивіться 🙂

Цікаві факти:

• Режисер “Хористів” Крістоф Барратьє – гітарист, брав участь у написанні саундтрека до фільму.

• Зйомки проходили у старовинному замку Шато-де-Равель, розташованому в комуні Равель департаменту Пюї-де-Дом у Франції.

• Фільм “Хористи” став абсолютним лідером прокату 2004 року не тільки у Франції, а й в інших країнах, загалом зібравши майже $80 млн., що перевищило витрати на його виробництво у більш ніж 11 разів.

• Актор і співпродюсер картини Жерар Жиньо, аби допомогти фінансуванню проекту, був змушений закласти свою квартиру в Парижі. Такий ризик виправдав покладені надії, його гонорар перевищив $5 млн й зробив Жиньо найоплачуванішим актором 2004 року, випередивши Жана Рено та Жерара Депардьє.

• Жерар Жиньо виконує не характерну для нього драматичну роль, усі інші його роботи відносяться переважно до комедійного жанру.

• Фільм номінувався на два “Оскара” – в категоріях “Кращий іноземний фільм” і “Краща музика”.

• На роль П’єра Моранжа запросили справжнього соліста хору хлопчиків Жана-Батіста Моньє, який на той час виступав у хорі Petits Chanteurs de Saint-Marc в Ліоні. Саме цей хор виконує усі пісні у стрічці.

kinopoisk.ru

У головних ролях:

Жерар Жиньо — Клеман Матьє;
Франсуа Берлеан — місьє Рашен (директор інтернату);
Кад Мерад — Клабер;
Жан-Батіст Моньє — П’єр Моранж (Жак Перрен — Моранж у дорослому віці);
Марі Бюнель — Віолетта Моранж (мати П’єра);
Максанс Перрен — Пепіно

Архів кіноклубу “Репортера”:

Комічна драма “Босоніж” Тіля Швайгера.

Біографічна драма “Гонка” Рона Говарда.

Філософсько-фантастичний фільм-притча “Фонтан” Даррена Аранофскі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.