Розваги

Кіноклуб “Репортера”: “Мої чорничні ночі” Вонга Кар-Вая

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ми продовжуємо спецпроект Кіноклуб “Репортера”. Щовівторка та щоп’ятниці на сайті будемо пропонувати стрічку для перегляду з коротким описом та трейлером. У коментарях можете залишати рецензії. Згодом у планах – конкурси на кращий відгук про фільм, переможців чекатимуть призи.

Якщо бракує романтики, перегляньте “Мої чорничні ночі” гонконзького кінорежисера Вонга Кар-Вая. Над стрічкою працювали Гонконг, Франція та Китай.

Film Title: My Blueberry Nights

Елізабет розчарована, їй зрадили. Заплакана дівчина зайшла у кафе під назвою “Ключ”, ділиться своїми бідами із власником закладу. Всього одна розмова, кілька поглядів, чорничний пиріг з морозивом – і народжується нова історія.

Коментар режисера: “Мої чорничні ночі” – фільм про прощання. Якщо щось у твоєму житті тебе не влаштовує, ти повинен забути про це. Для Елізабет це – історія про те, як попрощатися з людьми, які для тебе колись мали значення, і відкрити в своєму житті нову главу”.

Цікаві факти:

• Нора Джонс була першою і єдиною кандидатурою на роль Елізабет, незважаючи на відсутність акторського досвіду.

• На дверях у кафе Джеремі висить табличка з написом «КЛЮЧ» українською мовою. Це назва закладу.

• Американська співачка Кет Пауер з’являється в ролі Каті, колишньої подруги Джеремі. Своєю появою Кет зобов’язана пісні “Найкраще”. Кар-Вай буквально закохався в цю пісню, постійно змушував акторів слухати її і навіть вставив у фільм.

• За задумом режисера фільм мали знімати послідовно. Однак планам завадила вагітність Рейчел Вайс. У підсумку сцени з її участю знімали в останню чергу, коли акторка вийшла з декрету.

• “Мої чорничні ночі” – учасник конкурсної програми Каннського кінофестивалю 2007 року, його показали на церемонії відкриття.

• Коли закінчувався пост-продакшн фільму, Нора Джонс склала пісню і надіслала її Кар-Ваю зі словами: “Я написала пісню, і це моє бачення цієї історії”. І він включив її у фільм.

• Єдина проблема, яка виникла у Кар-Вая з Норою Джонс була в тому, що вона не могла працювати 10 годин без перерви на їжу.

• У житті Вонг Кар-Вай не любить чорничний пиріг, вважає його занадто солодким.

2008_my_blueberry_nights_003

В ролях:

Нора Джонс – Елізабет
Джуд Лоу – Джеремі
Наталі Портман – Леслі
Девід Стретейрн Арні – Коупленд
Рейчел Вайс – Сью Лінн Коупленд
Френкі Фейсон – Тревіс
Майкл Мей – Алоха

Архів кіноклубу “Репортера”:

Комедія з елементами мелодрами “Смак життя” Скотта Хікса.

Арт-хауз “Одного разу” Джона Карні.

Музична драма “Хористи” Крістофа Барратьє.

Комічна драма “Босоніж” Тіля Швайгера.

Біографічна драма “Гонка” Рона Говарда.

Філософсько-фантастичний фільм-притча “Фонтан” Даррена Аранофскі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.