Електрогриль дозволяє смажити, випікати або тушкувати безліч страв як вдома, так і на свіжому повітрі. Оскільки при обсмажуванні не застосовується жир, їжа буде не такою калорійною, як при звичайному смаженні, і більш корисною – ближче до приготованої на пару. Інтернет-магазин компанії Грилекс пропонує купити гриль для стейків преміум класу, а тому варто розібратися з тим, чим вони відрізняються, за якими параметрами їх вибирати.
Типи електрогрилів
Електрогрилі діляться на наступні типи:
1. Відкритий – являє собою нагрівальний елемент і поверхню для смаження. Застосовувати в будинку такий електрогриль можна тільки під витяжною вентиляцією, в іншому випадку приміщення наповнять дим і запах.
2. Закритий – в ньому дві пластини, одна служить поверхнею для смаження, а друга накриває продукти зверху. Менше поширення диму і запахів – тільки один з плюсів, крім цього електрогриль закритого типу забезпечує більш рівномірне прожарювання, створюючи тиск на продукти зверху.
3. Комбінований – поєднує плюси двох попередніх типів, оскільки використовувати такий пристрій можна в двох режимах: як у відкритому, так і в закритому.
Виділяють також стаціонарні і переносні електрогрилі. Перші не передбачають можливість постійно носити їх з місця на місце, а ось другі можна возити з собою, наприклад, при виїзді на природу. Головне – потурбуватися про доступ до електроенергії. Зате стаціонарні більш потужні і надійні, часто вони дозволяють приготувати більше їжі за раз і підійдуть для великих компаній. Діляться на настільні і підлогові.
Матеріал робочої поверхні
Друга важлива деталь, на яку слід звернути увагу при підборі пристрою – матеріал, з якого виготовлена робоча поверхня. Є три варіанти:
1. Метал, як правило нержавіюча сталь. Це довговічний матеріал, який характеризується швидким нагріванням і охолодженням. Він має антипригарне покриття, щоб смажити без застосування масла, але якщо воно неякісне, то може швидко почати облазити.
2. Чавун – він багато важить, але зате не деформується, тепло по поверхні буде добре розподілятися і зберігатися надовго. Чавунні електрогрилі коштують дорожче, але і готувати з ними приємніше.
3. Натуральний камінь – довго зберігає тепло, забезпечує рівне і глибоке прожарювання.
Які параметри враховувати при покупці?
Тип гриля і матеріал його робочої поверхні – основні параметри, на які варто орієнтуватися при виборі електрогриля. Але це не означає, що слід обмежуватися ними – є ще й маса інших, і на них також варто звернути увагу.
Comments are closed.