Сьогодні друковані картини на полотні мають величезний попит. Причина прозора: гарний вигляд, швидке виготовлення, приємна вартість. Але гідний результат виходить далеко не завжди. Довговічна та красива картина створюється за певною технологією, з використанням професійної апаратури. Не можна просто взяти й роздрукувати фото на звичайному принтері. Є кілька варіантів матеріалів, різні види друку та обробки полотна. Про це ми й поговоримо детальніше в нашій статті!
Базові матеріали
Для створення картини на полотні використовуються два види полотна: синтетичний або натуральний. Перший варіант значно дешевше, але синтетика не має гарної фактури і зовні нагадує клейонку. Крім того, синтетика дуже тонка і не справляє враження основи для благородного твору. Натуральне полотно, яке застосовують художники, виглядає набагато привабливіше. Рельєфність матеріалу створює особливий ефект, нагадуючи оригінальний живопис.
Полотно з надрукованим зображенням натягується на дерев’яний підрамник і закріплюється металевими скобами. Залежно від способу кріплення, виділяють три типи натяжки: звичайна, галерейна і студійна:
- Звичайна (багетна) — скоби, які тримають полотно, забивають в торець підрамника. Такий метод підходить тільки для оформлення картини в раму.
- Студійна — полотно вирівнюється за параметрами підрамника, торці закриваються білим полем без покриття печаткою. Кожна скоба забивається у задню частину підрамника.
- Галерейна — торець підрамника є продовженням картини. Оптимальний варіант для декору, який не планують оформляти в багет. Тобто, частина зображення закриває торці підрамника.
Технологія друку картин на полотні
Процес нанесення друку на полотно — дивовижне поєднання мистецтва та високих технологій. Цифрове зображення друкують на спеціальному принтері за допомогою професійних фарб. Принтери старого зразка мають тільки 4 картриджа з базовими кольорами, які змішуються для створення відтінків. Але сучасні апарати застосовують 9 і більше картриджів для ідеального відображення кольорів.
Для друку на струйному принтері використовуються різні типи чорнил:
- сольвентні;
- водорозчинні;
- пігментні;
- ультрахромні;
- сублімаційні.
Пігментні чорнила використовують 9 з 10 сучасних студій друку. До складу пігментної фарби входять масло, гліколі та гліцерин. Друк з використанням таких чорнил виглядає соковито і яскраво, досягається максимально точна передача кольору. Пігментні фарби підходять як для стандартних розмірів (А4, А3), так і широкоформатного друку. Чорнило не проникає між волокон, а нібито прилипає до поверхні полотна. При цьому фарба не тріскається і роками зберігає свій зовнішній вигляд.
Післядрукова обробка
Як надрукувати картину на полотні, щоб вона збереглася для майбутніх поколінь? Незалежно від якості фарби, додатковий захист ніколи не зашкодить. Щоб ви не боялися забруднити поверхню полотна, фахівці рекомендують наносити шар лаку. Таке покриття зробить репродукцію або портрет по фото практично невразливим.
Багет — останній штрих у створенні твору мистецтва. Раму закріплюють прямо в студії після завершення друку. Вона може бути пластиковою, металевою або дерев’яною. Найчастіше використовують якісний пластик (гладкий, рельєфний або з імітацією під дерево). Звичайно, рама потрібна далеко не завжди. Для оформлення сучасних інтер’єрів часто не використовують багет.
Шанувальники натурального живопису можуть замовити додаткову послугу, і художник допрацює фотокартину за допомогою справжніх фарб. Для цього зазвичай використовують масло, яке утворює об’ємні мазки. Художник наносить фарби просто поверх надрукованого зображення, створюючи рельєф за допомогою пензлика або шпателя. Готова робота обов’язково покривається лаком, щоб захистити фарбу від забруднень.
Вартість друку
Базова вартість послуги залежить від якості матеріалів. Сучасний принтер, пігментне чорнило і натуральне полотно — саме це використовує студія друку на полотні Print4you.com.ua. Ви можете знайти магазин з меншими цінами, але якість дешевих картин залишає бажати кращого.
Кінцева вартість фотокартини залежить від сукупності параметрів:
- розмір полотна;
- формат (модульна картина або звичайне полотно, форма);
- покриття лаком;
- оформлення в багет;
- ретуш зображення перед друком (підстановка обличчя, корекція кольору, ефекти, колаж і т.п.).
Замовляйте тільки такі фотокартини, що виготовлені сучасними методами на професійному обладнанні. Якщо полотно створено за відповідною технологією, воно прослужить довгі роки!
Comments are closed.