Політика

Запитай у влади (4.09.2014)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За допомогою цієї рубрики читачі мають можливість оператив­но отримати відповіді на найпроб­лемніші для них запитання. Нагадуємо, телефон редакції: 50-46-60.

question mark with speech bubles, vector on the abstract background

Ігор, викладач:

– Чому в Івано-Франківську немає, онлайн-табло автовокзалу? У Тернополі є, в Ужгороді є, в інших містах. Там люди можуть будь-коли зайти в інтернет і подивитись усі рейси, наявність квитків і т. д. Зробити онлайн-табло геть не важко, грошей для цього не треба, можу навіть допомогти. Але, можливо, франківським перевізникам це не вигідно, адже тоді не вийде продавати квитки «наліво»?

Віталій Запухляк, заступник генерального директора «Обласного підприємства автобусних станцій»:

– Онлайн-табло автовокзалу немає тому, що наша поточна програма не дозволяє цього зробити. І зараз ми її допрацьовуємо, щоб онлайн-табло було. Щодо досвіду інших міст, то ми не хочемо купувати програму, як це зробив Тернопіль – їхнє онлайн-табло не зовсім акуратне і не відображає всієї інформації. Ми ж вирішили розробити власну програму.

Пані Надія, вчитель:

– Недавно водій маршрутки «Надвірна–Черник» змусив мого чоловіка, інваліда по зору, заплатити за проїзд. І за великим рахунком справа навіть не в тому, що він таким чином порушив закон, який передбачає пільговий проїзд для інвалідів, і не в тих шести гривнях, що коштував квиток. Водій – молодий здоровий чоловік – поводився по-хамськи, грубив, принижував інваліда. Я вже ходила в Надвірнянську РДА, намагалася скаржитись, але мені ніхто нічого не відповів. У мене запитання: чому перевізники дозволяють собі подібне та чому їх за це не карають? Адже принизити інваліда – це вже за межею…

Мирон Дмитрик, юрисконсульт департаменту промисловості та інфраструктури ОДА:

– У випадку відмови у пільговому проїзді на автобусному маршруті загального користування чи інших порушень рекомендуємо громадянам письмово звертатись до відповідних організаторів перевезень (на міських маршрутах – виконавчий комітету міської ради; приміських, що не виходять за межі району – РДА; приміських та міжміських міжрайонних – ОДА) та / або до управління Укртрансінспекції в області (Івано-Франківськ, вул. Тополина, 3), Інспекції з захисту прав споживачів (Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 15). У зверненні необхідно зазначити назву маршруту, держномер автобуса, дату, час та інші обставини події. До порушників застосовуються заходи адміністративного впливу – такі як штрафи чи розірвання договорів на перевезення. Зокрема, за вісім місяців цього року у зв’язку з виявленими порушеннями з боку перевізників облдержадміністрація в односторонньому порядку розірвала понад 30 договорів на перевезення на приміських і міжміських внутрішньообласних маршрутах.

Щодо описаного пані Надією випадку повідомляємо, що перевізників, які обслуговують маршрут «Надвірна – Черник», попереджено про відповідальність за порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт». Крім того, Надвірнянській РДА скеровано листа про проведення службової перевірки з приводу неналежного реагування на звернення громадян посадовими особами органу державної влади та вжиття належних заходів щодо посилення контролю за виконанням умов договорів на перевезення на маршрутах, що не виходять за межі території району.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.