Політика

Запитай у влади (23.02.2012)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Пані Олена, продавець:— Ми всім стояком дуже багато років чекали, щоб поставити індивідуальне опалення. Нарешті здали документи, а від нас вимагають, аби ми заплатили по 50 грн. за кожен квадратний метр квартирної площі. Тому хочемо спитати – що це за рахунок?Михайло Смушак, заступник керівника Департаменту ЖКГ, транспорту і зв’язку:— У грудні 2011 року сесія міської ради затвердила «Порядок надання дозволів на відключення житлових будинків від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання в м. Івано-Франківську». Згідно з ним, ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» проводить поетапне відключення житлових будинків від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання в частині стояків цих будинків виключно за умови здійснення власниками заходів з енергозбереження.

Такі заходи розробляються управителем будинку і можуть передбачати: оснащення інженерних вводів будинків засобами обліку та регулювання споживання води й теплової енергії, утеплення підвальних приміщень, під’їздів, горищ; теплову модернізацію будинку, встановлення енергозберігаючих вікон, дверей, утеплення стін; ремонт підвальних розгалужень, утеп­лення труб тощо.

Внесок у будинковий фонд енергозбереження встановлюється в розмірі не менше 50 грн. за 1 кв. м житлової площі квартир. При цьому деякі категорії громадян (інваліди війни, учасники бойових дій, ветерани визвольних змагань, багатодітні родини, інші особи, що відповідно до законодавства користуються пільгами на сплату послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання) мають пільги на внесок у будинковий фонд енергозбереження.

Пан Михайло, підприємець:
— У квартирі, де проживає моя дочка, немає лічильна на холодну воду. Недавно КП «Водоекотех­пром» приніс їй рахунок на оплату, де сума в кілька разів вища, ніж зазвичай. Підприємство мотивує це тим, що є загальний лічильник на будинок, вони віднімають сумарні показники лічильників, а різницю ділять пропорційно на квартири, де немає лічильників. Чи правильно це? Адже всі ми знаємо про втрати води у підвалах, стояках тощо.

Ольга Сворак, фахівець по роботі із ЗМІ КП «Водоекотехпром»:
— Такий обрахунок з боку нашого підприємства є правильним. Єдина порада людям у цьому випадку – це поставити у квартирі лічильник. Тоді вони платитимуть тільки за ту воду, яку спожили. Адже наше підприємство подає воду тільки до будинку, і за втрати у внутрішньобудинкових мережах ми не відповідаємо. Це компетенція ЖЕО або ЄРЦ.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.