Політика

УПЦ МП просить захисту в Зеленського, а у війні звинувачує Порошенка і ПЦУ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Синод Української православної церкви московського патріархату звинувачує Петра Порошенка та ПЦУ у вторгненні росії в Україну в лютому 2022 року.

«Злочинні дії проти УПЦ містять ознаки диверсії і є наслідком помилкової релігійної політики попереднього Президента», – йдеться в офіційній заяві синоду УПЦ МП, пише Репортер.

УПЦ МП новини Івано-Франківська

Не можемо не висловити занепокоєння з того приводу, що, попри мудрі та зважені заклики Президента України та інших державних діячів, в деяких регіонах мають місце непоодинокі випадки розпалення ворожнечі і розбрату на релігійному ґрунті, – йдеться у заяві синоду. – Замість єднання народу у прагненні до перемоги та відновлення мирного життя, в країні розпалюється внутрішній, релігійний фронт. Так, групою народних депутатів України, через надумані та свідомо неправдиві звинувачення, були подані на розгляд до Верховної Ради України законопроекти про заборону діяльності нашої Церкви. Крім того, в різних областях України мають місце випадки ухвалення органами місцевого самоврядування незаконних рішень про заборону або обмеження діяльності місцевих релігійних громад Української Православної Церкви. З мовчазної згоди або ж за активного втручання місцевої влади активізувалися захоплення храмів Української Православної Церкви.

Голова Коломийської РВА пояснив, чому повістки вручають на вулицях та АЗС

Синод вважає, що «усі ці факти є наслідком помилкової релігійної політики часів президентства П.О. Порошенка». А також «руйнівної ідеології так званої Православної Церкви України».

УПЦ МП звертається до президента Зеленського з проханням втрутитись в цю ситуацію. Мовляв, він має «зупинити релігійну ворожнечу в українському суспільстві». А ще «вжити необхідних заходів проти беззаконних дій щодо Української Православної Церкви».

На Чернігівщині чоловік вибрався з могили після того, як його розстріляли росіяни

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні