В Українській Галицькій Партії називають популізмом пропозицію голови Івано-Франківської облради Олександра Сича щодо мораторію на проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках області.
Громадська активістка, голова Івано-Франківської міської організації Української Галицької Партії Наталія Сербин вважає, що мораторій не зупинить тих, хто вже уклав договори раніше і не один рік поспіль руйнує річки Прикарпаття.
«Те, що пропонує голова обласної ради, то є файне прикриття злодіїв, які як вивозили гравій, гальку і піщану суміш, так і далі будуть вивозити. Якщо приймуть мораторій на отримання нових дозволів, то фірми, які до цього часу уклали договори на руслоочисні роботи, далі будуть робити свою чорну справу», – переконана Наталія Сербин.
За інформацією управління водних ресурсів області, впродовж 2011-2016 років, тобто від початку дії рішення сесії про руслоочисні та руслорегулювальні роботи, надано 43 дозволи. Здано ж за цей період лише шість об’єктів. На решті «роботи» досі проводяться, іноді по кілька років (!), або ж договори були розірвані достроково (гравій вивезли і бізнесовий інтерес зник).
На думку громадської активістки, правильно було б скасувати те горезвісне рішення облради від 2011 року, яке дозволило руйнацію карпатських річок, і припинити дії договорів, за якими зараз проводять руслоочисні роботи. Але пані Наталя припускає, що депутати не захочуть скасовувати рішення своїх попередників. Бо виконавцями робіт виступають фірми, наближені до тих же депутатів і високих чиновників.
Нагадаємо, що в результаті руслоочисних робіт останніх років річки опинились під загрозою обміління. Факти зниження рівня води констатують в управлінні з питань надзвичайних ситуацій ОДА. Екологи однією з основних причин називають безгосподарність. Ось такі результати руслоочисних та руслорегулювальних робіт в області. Адже ці роботи слугують лише прикриттям для вивозу гравію та інших природних багатств з берегів річок, переконані активісти УГП. Відповідну скаргу було направлено до прокуратури області. Там обіцяли розібратись і дослідити кожен договір, кожну фірму окремо.
В Українській Галицькій Партії сподіваються, що в результаті перевірок договори з недобросовісними виконавцями будуть розірвані, й вони відповідатимуть за свої злочини. Надалі ж дозволи на проведення руслоочисних робіт повинні надаватись тільки за погодження з Мінприроди – так, як цього вимагає чинне законодавство. А ті, хто бажає вивозити гравій, який є природним багатством, повинні отримати ліцензії на видобуток корисних копалин із проведенням екологічних експертиз та сплатою відповідних зборів.
Наталя Капустинська
Comments are closed.