В Івано-Франківську, 14 лютого, місцеві комунальники на громадському обговоренні радилися з активістами та архітекторами, як повернути вулицю Галицьку пішоходам.
Капітальний ремонт частини Галицької планують провести у 2018 році, пише “Репортер”.
Перед виготовленням проектно-кошторисної документації небайдужих франківців запросили обговорити можливі варіанти капремонту вулиці та внести свої пропозиції.
За словами начальника управління інфраструктурної політики департаменту ЖКПБ Назара Рогіва, минулого року вони вже провели капремонт Тринітарської, а невдовзі завершать ремонт Станіславської. Галицька теж потребує ремонту.
Йдеться в першу чергу про частину вулиці від ратуші до перехрестя Новгородської та Дністровської.
«Як би я на цій ділянці не фотографував, від припаркованих автівок тут ніде не дітися. Перевагу декількох десятків припаркованих автівок над тисячами пішоходів ми вважаємо неправильною», – говорить Рогів.
Крім того, на вулиці немає належного освітлення, вуличних меблів, зелені, велостійок, недостатньо урн. Є проблеми і з водовідведенням – окремі місця попросідали та утворюються калабані. Говорять і про велику кількість “візуального сміття”.
«Інспекція активно бореться із вивісками. Під час ремонту говоритимемо із бізнесом, щоб вони допомогли зробити вулицю комфортною, бо це і в їхніх інтересах», – додає Назар Рогів.
Активіст Денис Квасов говорить, що варто вулицю зробити однорівневою та повністю закрити від транспорту.
«Це головна артерія міста, а разом з тим і частина охоронної зони, – каже архітектор Ігор Панчишин. – Про те, як з нею працювати, мав би говорити опорний план. Як робити потім такі косметичні вкраплення, можна говорити лише після вивчення генплану. Сезонно можна міняти лавочки чи МАФи. Але весь час потрібно пам’ятати про стратегічну проблему, інакше ми нічого не вирішимо, а питання тимчасових незручностей все одно виникатимуть. І починати треба з історичності. Центр переповнений історичним ареалом, і все треба поєднувати таким чином, щоб в результаті все виглядало, як в Європі».
Начальник відділу охорони культурної спадщини Володимир Ідак додає, що такі роботи – фрагментні та стосуються косметичного підходу.
«Ви тут говорите про транспортну проблему, а її треба вирішувати на рівні генплану, – говорить Ідак. – Це фрагмент вулиці – транзитний, ніколи не був променадою і ніколи нею не стане. Це наївні сподівання. Запросіть архітекторів, вони вам багато розкажуть. При вас всіх робилася реконструкція вулиці Шевченка. Підіть туди зараз – у що вона перетворена. Ще одне технічне питання – врахуйте вертикальне планування: водовідведення від будинків, аби уникнути замочених фасадів і підвалів».
Згадав Ідак і бетонні бордюри, які нині в центрі міста встановлюють замість автентичних.
Активіст Юрій Козакевич переконаний, що можна відкопувати Галицьку браму, яка якраз була на цьому відрізку Галицької. І розкопки залишити як відкритий оглядовий майданчик.
«Треба рівень нуля опустити на 1,5 метри вниз і можна знайти щось магнетичне, – вважає Козакевич. – І це буде фактором непрямого впливу».
Панчишин на це додає: усе, що знаходиться у місті, потрібно погоджувати з археологічними службами.
«Ці елементи треба виконувати кожного разу, коли приступаємо до роботи», – каже Ігор Панчишин.
Comments are closed.