Політика

Шляхи та причини

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Дискусії щодо долі обіцяного місту Палацу спорту знову розгорілися на минулій сесії міськради. Бо в бюджеті розвитку місця для спорткомплексу не виявилось.

Питання підняла фракція «За зміни». Голова комісії з питань промисловості та підприємництва Олександр Бубен нагадав, що ще у 2009 році рада прийняла рішення щодо фінансування підготовчих робіт до святкування 350-ти років міста. Був там і палац. Але з того часу – жодного зрушення. Цьогоріч, 25 березня, міськрада затвердила план святкових заходів і спорткомплекс там залишила. Натомість, коштів чомусь не передбачила – навіть на проектну документацію. «Якщо і в бюджеті розвитку палацу немає, то з якого джерела буде фінансуватися цей захід?», – запитав Олександр Бубен.

Відповідати взявся Віктор Анушкевичус. Мер вчергове згадав відсутність грошей. «Ціна самого палацу – близько 25-28 млн., відповідно проект­ної документації – 1,5-2 млн. А таких коштів тоді не було, – каже Анушкевичус. – А потім почалися переговори з ТзОВ «Скорзонера» щодо стадіону й розбудови навколо нього. Тож я вважаю, що територія з боку вулиці Дорошенка буде забудовуватись спортивно-відпочинковими об’єктами. І за кошти інвестора матимемо Палац спорту».

Натомість, Бубен нагадав мерові: «Скорзонера» взялась лише за утримання команди та добудову трибуни, а решту відклала на невизначений термін. «Тобто у найближчі п’ять років, і про це говорилося прямо, ніхто до цього питання повертатись не буде, – резюмував депутат. – Я так розумію, що місто не зацікавлене у фінансуванні свого муніципального Палацу спорту. І тут не питання приватних грошей, я кажу про гроші з держбюджету, які може зініціювати міський голова».

Олександр Бубен вніс пропозицію – збільшити дохідну частину бюджету розвитку на 1,5 млн. і виділити таку ж суму на фінансування проектно-кошторисної документації палацу. Також він пообіцяв слідкувати за просуванням тих коштів і виділити 15 тис. грн. зі свого депутатського фонду, аби розпочати фінансування.

У міського голови і тут знайшлося своє «але». Мовляв, де будувати? За його словами, ділянка на Калуському шосе обійдеться дуже дорого, адже треба підводити комунікації. А територія 63 котельно-зварювального заводу, яку пропонував Бубен, не підходить, бо не належить місту. Мер навіть запевнив: з тим питанням вже працювали, але позитивної відповіді від Міноборони не отримали. Мовляв, нема ділянки, нема до чого прив’язувати проект.

До речі, минулого тижня, директор 63-го котельно-зварювального заводу Віталій Костишин повідомив «Репортеру», що підприємство не проти віддати частину своєї території під спорткомплекс. «Ми звертались у Міноборони за дозволом на відчуження цієї землі. Але наразі завод підпорядкували недавно створеному концерну «Укроборонпром», тож доведеться домовлятись і з ними, – каже Костишин. – Справді, завод має 8,5 га землі, яку ми не використовуємо, але платимо за оренду. Щомісяця підприємство віддає за землю близько 80 тис. грн. Взагалі для заводу будівництво Палацу спорту на нашій землі є позитивом. Ми б не платили за оренду, від будівництва спорткомплексу завод міг би отримати замовлення на виготовлення металоконструкцій, кошти можна було б направити на розвиток підприємства».

…Після слів Віктора Анушкевичуса про відсутність землі ще один депутат фракції «За зміни» Сергій Борзов нагадав мерові його ж улюблений афоризм: «Людина, яка хоче вирішити питання, шукає шляхи. А людина, яка не хоче, шукає причини».

Інше питання – звідки ж узяти ці 1,5 млн. грн.? «Фронтовики» переконували – є земля на вул. Національної гвардії, є інвестор, який хоче її викупити, відповідно, будуть і гроші. «Ці кошти якраз і поступлять у бюджет розвитку», – наполягав Борзов.

Мер і тут не поступився. Коли ділянку викуплять, то бюджет розвитку буде перевиконано, казав він. І, мовляв, тоді він сам переконуватиме депутатів, аби гроші з перевиконання виділили на проектно-кошторисну документацію спорткомплексу. «Фронтовики» стояли на своєму: «Гроші треба передбачити зараз. Адже, аби визначити виконавця робіт, необхідно провести тендер. Сама процедура займе два-три місяці. А вже потім піде фінансування. Але без закладання коштів у бюджеті зараз навіть тендер цього року не вдасться провести».

Врешті пропозицію виділити гроші на початок робіт по Палацу спорту поставили на голосування. За – 13 голосів. Спорткомплекс відклали. Знов переважили «причини».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.