У вівторок, 14 лютого, в Івано-Франківську на прес-конференції говорили про діяльність об’єднаних територіальних громад (ОТГ) в області.
Заступник голови ОДА та керівник апарату ОДА Валерій Крецул зазначив, що за рік в Україні утворили 366 ОТГ, вони працювали у нових умовах, проти змогли реалізувати себе.
«Були ті, хто вагався в успішності процесу децентралізації. Але в результаті скептики почали дивитися по-іншому на цей процес», – каже Крецул.
За його словами, на першому етапі децентралізації створили чотири громади, на другому – вісім громад. Зараз, каже, почали надходити документи й від інших громад, тому цей процес можна вважати незворотнім.
Народний депутат України Юрій Соловей зауважив, що реформу успішно провели в сусідніх країнах, а це дозволило їм розвиватись швидше та динамічніше.
«Це природно, збільшилась швидкість рішень, які приймаються, та їх якість, – каже Соловей. – Громада має володіти ресурсом і спрямовувати його туди, куди виборці вважають найбільш пріоритетнішим. Два роки тому був прийняти історичний закон про децентралізацію».
Нардеп також розповів про законопроекти, які прийняли для подальшого розвитку реформи. Соловей каже, що часто є противники таких новацій, і саме вони гальмують процес децентралізації.
«Буває так, що 90% населення підтримують реформу, а 10% проти, тому процес гальмується, – каже Соловей. – Важливий закон про визначення поняття «староста», його повноважень, поширення його відповідальності».
Також він наголосив на важливості закону про службу в органах місцевого самоврядування. Цей закон дозволяє підняти на новий рівень заробітну плату, повернути фахівців на місця і зробити цю сферу такою ж престижною, як і раніше.
«Реформа успішно працює, рухається вперед. Я вважаю її базовою для держави», – додав Юрій Соловей.
Comments are closed.