Санкції західних країн, запроваджені останніми роками, виявилися спрямовані не проти режиму путіна, а проти всієї країни і російських громадян. Про це заявив звільнений з ув’язнення російський опозиційний політик і журналіст Володимир Кара-Мурза, пише УП.
Читайте: Міська рада Івано-Франківська просить нардепів заборонити московську церкву в Україні
Кара-Мурза нагадав, що впродовж довгих років він разом із політиком Борисом Нємцовим займався політичною роботою на міжнародному напрямку і заявив, що продовжить це робити.
Принцип закону Магнітського полягає в тому, що особисто ті люди, які – на підставі підтверджених і достовірних даних – брали участь у корупції та порушенні прав людини у своїй країні, більше не зможуть вивозити накрадене і користуватися благами демократичних принципів у країнах Заходу, – каже Кара-Мурза. – Ми бачимо в останні роки, особливо після початку війни, що від цього принципу відійшли багато демократичних країн. І ми бачимо дуже часто, що санкції західних демократичних країн виявляються спрямовані вже не проти режиму Путіна і не проти конкретних злочинців у вищих лавах режиму Путіна, а проти всієї країни, проти всіх російських громадян.
За його словами, це “вкрай несправедливо і контрпродуктивно”, тому що дає російській пропаганді можливість уявити, що росіяни опинилися “в кільці ворогів”.
Санкції проти чиновників мають бути персональними, додав Кара-Мурза. Він нагадав слова Нємцова: “Країну не чіпайте – негідників карайте”.
Що передувало:
- У четвер Туреччина офіційно підтвердила обмін 26 ув’язнених, які утримувалися у в’язницях семи різних країн – США, Німеччини, Польщі, Словенії, Норвегії, Росії та Білорусі.
- Серед іншого, звільнили репортера The Wall Street Journal Евана Гершковича і морського піхотинця США Пола Уілана, ув’язненого в Білорусі громадянина Німеччинии Ріко Крігера та російського опозиціонера Іллю Яшина.
- Серед звільнених російський вбивця Вадим Красіков та арештований російським режимом опозиціонер Володимир Кара-Мурза.
- Переговори між Заходом та Росією, які призвели до великого обміну, тривали понад два роки.
Comments are closed.