Політика

Німецький Потсдам став партнером Івано-Франківська

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Столиця федеральної землі Бранденбурґ Потсдам стала першим німецьким містом, з яким Івано-Франківськ домовився про партнерство. Співпраця зав’язалась завдяки посередництву міста-побратима Ополе. Польське Ополе вже пів століття підтримує партнерські зв’язки з Потсдамом, важливим культурним, освітнім і туристичним містом, яке розташоване за 26 км на захід від Берліна і нараховує 178 тисяч жителів. Це одне з наймальовничіших міст Німеччини. Ще в 1990 році весь його культурний міський ландшафт включено до Списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО.

Потсдам став побратимом Івано-Франківська

Отож нині обласний центр Прикарпаття має 26 міст-побратимів у країнах Європи, Азії та Америки. Цим Івано-Франківськ посилює свою міжнародну співпрацю в додаток до реалізації ряду дуже корисних для нашого міста європейських транскордонних проєктів. Серед них «Транскордонна зелена транспортна мережа», «Альтернативні терапії в Марамуреші та Івано-Франківську», «Підвищення енергоефективности об’єктів бюджетної сфери міста Івано-Франківська» за підтримки Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО).

До речі, найвища щорічна відзнака Парламентської Асамблеї Ради Європи «Europe prize 2018» («Приз Європи-2018») була вручена Івано-Франківську п’ять років тому й за активну співпрацю з європейськими містами та інституціями.

Делегація з Потсдама в особах її найвищих очільників перебувала в Івано-Франківську два дні й уважно спостерігала за життям нашого міста. Після підписання договору про партнерство німецькі гості разом із міським головою Русланом Марцінківим відвідали в Івано-Франківську завод з виробництва кабельно-провідникової продукції «LLC PAS Ukraine». Підприємство входить до німецької групи компаній «PAS Group» — провідного виробника кабельних систем для побутової техніки. Гості оглянули його виробничі потужності та переконалися, що завод успішно працює на ринку навіть під час війни в Україні.

Німців якраз це найбільше і вразило.

Бачимо, що Івано-Франківськ розвивається швидкими темпами, і це при тому, що в Україні триває війна. Впевнений, нам є що перейняти у вас, а ми поділимося з вашою громадою своїм досвідом, — сказав міський голова Потсдама Майк Шуберт.

Аналогічне враження склалося й у заступника міського голови з питань розвитку міста, будівництва, економіки та екології Потсдама Бернда Рубельта.

Я мав можливість поближче познайомитися з вашим містом. І побачив, що, попри складний час, місто живе своїм життям: функціонує транспорт, усе працює,розвивається культурна спадщина. Однозначно багато чому ми можемо навчитися від Івано-Франківська, – говорить Бернд Рубельт.

Урядники з Потсдама вважають, що партнерство буде корисним для обох міських громад. На думку голови міської ради міста Потсдама Петера Гоєра, потужна співпраця налагодиться особливо у сфері освіти. Більше того, він сказав, що німецьке місто вже готове приймати франківських студентів для обміну досвідом та реалізації ідей і задумів молоді.

Директор департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків ІФМР Ігор Попадюк, який багато доклався до того, щоб налагодити зв’язки з Потсдамом, запевняє:

Насправді спільних проєктів є дуже багато, щоби співпрацювати в напрямку і планування, і розвитку урбаністики, і написання спільних проєктів, які фінансуються з Європейського Союзу, і гуманітарної допомоги для Івано-Франківська, і обміну досвідом.

А на геополітичному рівні партнерство міст – це важлива складова у зміцненні міждержавних відносин між Німеччиною та Україною. У цьому переконаний уже згадуваний Майк Шуберт. Такої ж думки й Руслан Марцінків.

У період труднощів і криз міста та країни мають об’єднуватися, аби допомагати одні одним та створювати більш сприятливі умови для майбутнього, – каже міський голова Івано-Франківська.

Читайте: Руслан Марцінків: Дуже важливо, щоб люди брали участь у житті громади не лише через вибори

За даними сайту департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста ІФМР, Франківськ, крім Потсдама, має документально оформлені зв’язки ще з 25 органами місцевого самоврядування за кордоном.

Містами-партнерами Івано-Франківська за кордоном є:

Ряшів, Люблін, Хшанув та Хшановський повіт, Новосольський повіт, Дільниця Охота ст. м. Варшави, Рибнік, Ополе, Свідніца, Зєльона Ґура, Кошалін, Томашув Мазовєцький у Польщі, Пршерув і Табор у Чехії, Стрешенський район у Молдові, Бая-Маре, Тирговіште, Орадеа в Румунії, Ніредьгаза в Угорщині, Брага у Португалії, Руставі у Грузії, Тракай у Литві, Єлгава в Латвії та Арлінґтон у США.

Постійно триває співпраця з містами:

Кліші (Франція), Мішкольц (Угорщина), Ботошані (Румунія), Кошіце, Міхаловце (Словаччина) та Сігет Марамурешського повіту (Румунія). За повідомленням місцевих медіа, продовжується робота з налагодження партнерства з містами Сан-Дієго і Рочестер у США та Брешією в Італії.

З початком вторгнення московитів в Україну Івано-Франківськ в односторонньому порядку розірвав партнерство з російськими Сурґутом і Серпуховим.

На честь міст-партнерів у центрі Івано-Франківська встановлено пам’ятний знак, на якому зображені герби міст-партнерів, їхні назви й відстань до них. При чому знак зроблено так, що на ньому є місце для нових табличок на означення нових партнерських міст Івано-Франківська.

Мирослав Стефанців

Читайте: Руслан Марцінків: План дій на десятиріччя має стати інструментом для вирішення нинішніх проблем

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.